Podstawówki rozstrzygnęły konkursy - mamy sześć miejsc w finałach!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Podstawówki rozstrzygnęły konkursy - mamy sześć miejsc w finałach!

Znamy już dokładne wyniki gminnych etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych. W efekcie przeprowadzonych eliminacji poznaliśmy nazwiska pięciorga młodych paczkowian, którzy wywalczyli w sumie sześć finałowych miejsc i będą reprezentować naszą gminę w Opolu na poziomie wojewódzkim.

Największe powody do dumy mają w sumie trzy szkoły z terenu gminy Paczków - PSP nr 2 i PSP nr 3 oraz PSP Kamienica. "Dwójka" może pochwalić się dwoma finalistkami, PSP Kamienica dwoma finalistami, a "Trójka" doczekała się jednego finalisty. Sądząc po wynikach, uczniowie naszych szkół najlepiej radzą sobie z historią - do opolskiego finału dostało się aż czterech wychowanków z Paczkowa. Całkiem nieźle nasze dzieci radzą sobie także z naukami przyrodniczymi, językiem polskim i językiem angielskim.

Podczas Wojewódzkiego Konkursu Historycznego w Opolu paczkowską PSP nr 2 reprezentować będzie Aleksandra Bednarz, która na etapie gminnym okazała się najlepsza - zdobyła aż 96% punktów, uzyskując tym samym trzeci wynik na Opolszczyźnie. To nie jedyny sukces 12-letniej Oli - dziewczynka bezapelacyjnie wygrała również gminny etap Konkursu Przyrodniczego i z wynikiem 90% punktów również jedzie do Opola na finał wojewódzki. Ola wygrała też paczkowskie eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego oraz Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, a także uplasowała się na drugim miejscu w eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Niestety, w tych trzech rywalizacjach uczennica PSP nr 2 nie zdołała przekroczyć wymaganej bariery 85% punktów. Nie zmienia to jednak faktu, że Aleksandra Bednarz wygrała w sumie cztery różne gminne etapy gminne konkursów przedmiotowych, a w dwóch z nich będzie reprezentować Paczków w opolskim finale. To z pewnością ogromny sukces i powód do dumy.
"Dwójka" będzie mieć w województwie jeszcze jedną reprezentantkę. Mowa o Kindze Ćwik, która zajęła drugie miejsce w gminnych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Kinga zdobyła 85% punktów, a więc osiągnęła wymagany pułap i zakwalifikowała się do finału w Opolu. Ta sama uczennica wygrała gminny etap Konkursu Matematycznego, ale zdobyte 55% punktów nie wystarczyło, by dostać się do finałowej rozgrywki.

PSP Kamienica także doczekała się dwóch wojewódzkich finalistów - do opolskiego etapu Konkursu Historycznego awansowali Miłosz Rewekant i Michał Sypek. Obaj chłopcy świetnie poradzili sobie w gminnych eliminacjach - Miłosz uzyskał 87% punktów i z tym dorobkiem uplasował się na drugim miejscu, a Michał uzbierał 85% punktów, zajmując tym samym ex aequo trzecie miejsce. Teraz przed nimi finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego w Opolu, w którym Paczków będzie miał w sumie aż czterech przedstawicieli. Czwartym z nich będzie Paweł Rolka - uczeń PSP nr 3, który, podobnie jak Michał Sypek, zdobył 85% punktów, zapewniając sobie ex aequo trzecie miejsce i awans do opolskiego finału.

Gminne sukcesy uczniów paczkowskich podstawówek napawają dumą nie tylko ich rodziców, ale są także źródłem ogromnej satysfakcji nauczycieli. Już teraz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursów, a za ich laureatów, którzy powalczą jeszcze w finałach wojewódzkich, mocno trzymamy kciuki. Połamania pióra!

Poniżej zamieszczamy szczegółowe wyniki poszczególnych eliminacji konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2010/2011. Wkrótce na łamach naszej strony internetowej zaprezentujemy również wyniki naukowych rywalizacji na poziomie szkół gimnazjalnych.

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy - etap gminny

 • 1. Aleksandra Bednarz - PSP nr 2 w Paczkowie (klasa VI) - 90% punktów
 • 2. Kinga Ćwik - PSP nr 2 w Paczkowie (klasa VI) - 85% punktów
 • 3. Aleksandra Kiler - PSP nr 2 w Paczkowie (klasa V) - 70% punktów
 • 3. Anna Pytel - PSP Kamienica (klasa VI) - 70% punktów
 • 3. Michał Sypek - PSP Kamienica (klasa VI) - 70% punktów

Wojewódzki Konkurs Historyczny - etap gminny

 • 1. Aleksandra Bednarz - PSP nr 2 w Paczkowie (klasa VI) - 96% punktów
 • 2. Miłosz Rewekant - PSP Kamienica (klasa V) - 88% punktów
 • 3. Paweł Rolka - PSP nr 3 w Paczkowie (klasa VI) - 85% punktów
 • 3. Michał Sypek - PSP Kamienica (klasa VI) - 85% punktów

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - etap gminny

 • 1. Aleksandra Bednarz - PSP nr 2 w Paczkowie (klasa VI) - 70% punktów
 • 2. Agnieszka Zatorska - PSP nr 2 w Paczkowie (klasa VI) - 61% punktów
 • 3. Miłosz Rewekant - PSP Kamienica (klasa V) - 60% punktów

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego - etap gminny

 • 1. Aleksandra Bednarz - PSP nr 2 w Paczkowie (klasa VI) - 72% punktów
 • 2. Oliwia Bartczyk - PSP Trzeboszowice (klasa VI) - 67% punktów
 • 3. Marek Misztal - PSP Trzeboszowice (klasa VI) - 60% punktów

Wojewódzki Konkurs Matematyczny - etap gminny

 • 1. Kinga Ćwik - PSP nr 2 w Paczkowie (klasa VI) - 55% punktów
 • 2. Aleksandra Bednarz - PSP nr 2 w Paczkowie (klasa VI) - 47,5% punktów
 • 3. Kacper Kurowski - PSP nr 3 w Paczkowie (klasa VI) - 40% punktów

Wojewódzki Konkurs Techniczny - etap gminny

 • 1. Michalina Kalisz - PSP nr 3 w Paczkowie (klasa VI) - 55% punktów
 • 2. Kacper Kurowski - PSP nr 3 w Paczkowie (klasa VI) - 49% punktów
 • 3. Albert Matuszny - PSP nr 3 w Paczkowie (klasa VI) - 46% punktów 
Otwórz