Rusza dyskusyjny Klub Pań Czytających Zapalczywie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Rusza dyskusyjny Klub Pań Czytających Zapalczywie

W paczkowskiej Bibliotece Publicznej rusza ciekawa inicjatywa dla wszystkich pań - władze placówki uruchamiają "Klub Pań Czytających Zapalczywie", który zrzeszać będzie miłośniczki czytania książek.

"Klub Pań Czytających Zapalczywie" będzie miał charakter bibliotecznego klubu dyskusyjnego, w którym panie z Paczkowa i okolic, bez względu na wiek, będą mogły regularnie się spotykać, rozmawiać o bieżących wydarzeniach, dzielić się wrażeniami z przeczytanych książek, poznawać wydawnicze nowości lub przygotowywać wspólnie ciekawe inicjatywy i przedsięwzięcia promujące czytelnictwo. W planach powstającego Klubu jest także organizacja cyklicznych wycieczek krajoznawczo-turystycznych.

Inauguracyjne spotkanie "Klubu Pań Czytających Zapalczywie" odbędzie się już w czwartek 10 lutego o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej im. Jana Brzechwy w Paczkowie (ul. Słowackiego 7). Wezmą w nim udział panie z zaprzyjaźnionego Klubu BAJA 8 z czeskiego Javornika, które podzielą się swoimi doświadczeniami z podobnej działalności. W ramach tej grupy nasze południowe sąsiadki regularnie spotykają się na sesjach dyskusyjnych, mają własną stronę internetową, tworzą i publikują swoje teksty, organizują ciekawe akcje społeczne, a nawet udzielają się w polityce samorządowej. Być może wkrótce podobną aktywnością będą mogły pochwalić się przyszłe członkinie paczkowskiego "Klubu Pań Czytających Zapalczywie"?

Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkie wielbicielki książek, niezależnie od wieku. Nie ważne czy pracujesz czy szukasz pracy, czy jesteś jeszcze licealistką lub studentką, a może już emerytką czy rencistką - przyjdź w czwartek 10 lutego lutego do siedziby Biblioteki i weź udział w pierwszym spotkaniu "Klubu Pań Czytających Zapalczywie". Mile widziany dobry humor, uśmiech oraz... apetyt na herbatkę i ciasteczka. Zapraszamy!

Otwórz