W weekend Nysa Kłodzka może wezbrać

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności W weekend Nysa Kłodzka może wezbrać

Najnowszy komunikat Biura Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu ostrzega, że w ciągu najbliższych kilku godzin stan wód w rzekach wchodzących w skład dorzecza górnej i środkowej Odry - w tym Nysie Kłodzkiej - przekroczy stan ostrzegawczy.

Na negatywne efekty wyraźnego wzrostu temperatury powietrza, a co za tym idzie topnienia zalegającego śniegu, nie trzeba było długo czekać - od godz. 20:00 w piątek 7 stycznia aż do godz. 20:00 w niedzielę 9 stycznia przewiduje się wyraźne wzrosty stanów wody w rzekach dorzecza górnej i środkowej Odry. np. w zlewniach Nysy Kłodzkiej, Widawy, Małej Panwi oraz Stobrawy. Hydrolodzy informują też, że lokalnie mogą zostać osiągnięte stany alarmowe.

Sytuacja jest dość poważna - komunikat wrocławskiego BPH ocenia zagrożenie na drugim stopniu w 3-stopniowej skali. Przypominamy, że przekroczenie stanu ostrzegawczego rzek może stwarzać niebezpieczeństwo dla osób przebywających nad brzegami rzek. Zagrożenie to powodować będzie również utrudnienia w prowadzeniu prac w ich korytach. Możliwe są także lokalne podtopienia terenów bezodpływowych i obniżonych.  

Otwórz