Kolędy w ratuszu i wigilia seniorów

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kolędy w ratuszu i wigilia seniorów

Boże Narodzenie za pasem, dlatego świąteczną atmosferę da się wyczuć na każdym kroku. W środę 22 grudnia namiastkę świąt dało się wyczuć również w paczkowskim ratuszu, gdzie Burmistrzowi Gminy Paczków Bogdanowi Wyczałkowskiemu niezwykłą bożonarodzeniową wizytę złożyli pracownicy paczkowskiego Szpitala Miejskiego. Kilka godzin później gospodarz Paczkowa spotkał się także z emerytami i rencistami na tradycyjnej wigilii seniorów.

Kilkoro członków załogi naszego szpitala odwiedziło gospodarza Paczkowa, by złożyć mu świąteczne życzenia. Delegacja lekarzy i pracowników biurowych placówki, pod przewodnictwem pani Marii Wykurz, przygotowała burmistrzowi bardzo oryginalną niespodziankę.

Pani Maria, zajmująca się na co dzień administracją paczkowskiej placówki, znana jest ze swoich wokalno-muzycznych pasji, dlatego w ratuszu pojawiła się z... profesjonalnym keyboardem. Po chwili w gabinecie burmistrza rozbrzmiały dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd. Dzięki temu, oprócz złożenia tradycyjnych życzeń, uczestnicy spotkania mieli okazję wspólnie pokolędować przy akompaniamencie na żywo.
Spotkania Burmistrza Bogdana Wyczałkowskiego z pracownikami paczkowskiego szpitala odbywały się już kilkakrotnie, ale tak miły i niespotykany "prezent" goście przygotowali po raz pierwszy.

Tego samego dnia po południu władze samorządowe Paczkowa spotkały się z członkami paczkowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na corocznej wspólnej wieczerzy wigilijnej. Zarząd rejonowego Związku organizuje wigilię dla samotnych starszych ludzi, którzy dzięki temu mogą w większym gronie zasiąść do świątecznej wieczerzy, przełamać się opłatkiem i wspólnie pokolędować. Nie zabrakło suto zastawionego stołu, przystrojonych choinek i dobrych humorów, dlatego wieczór upłynął w prawdziwie świątecznej atmosferze. Wieczór uświetnił występ zaprzyjaźnionego ze Związkiem zespołu ludowego "Dziewiętliczanki", który zaprezentował kilka tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek.

Takie spotkania odbywają się w Paczkowie co roku i są swoistą bożonarodzeniową tradycją w naszym mieście. W tym roku wigilia odbyła się w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie - wzięło w niej udział prawie sto osób. "Mistrzem ceremonii" był jak zwykle przewodniczący paczkowskiego oddziału PZERiI - pan Kazimierz Zarzycki. Tradycyjnie na wieczerzy pojawił Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski oraz jego Zastępca Grzegorz Jasiok. Swoją obecnością spotkanie zaszczyciła także Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Opolskiego Teresa Karol, która od wielu lat sympatyzuje i wspiera działalność emeryckiej braci z Paczkowa. Nie zabrakło także pełniącego rolę gospodarza Dyrektora OKiR Andrzeja Kłoczko oraz sponsorów i darczyńców PZERiI. 

Otwórz