Internet dla seniorów - rusza nabór na kurs!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Internet dla seniorów - rusza nabór na kurs!

Biblioteka Publiczna im. Jana Brzechwy zaprasza wszystkich seniorów na kolejną edycję kursu obsługi komputera i korzystania z Internetu. Organizatorzy zachęcają do udziału i gwarantują, że podczas szkolenia każdy senior "dowie się tego co jest potrzebne, by dzieci i wnuki nie uważały go za zacofanego".

Znakomita większość polskich seniorów w ogóle nie korzysta z komputerów. Badania wykazują, że zaledwie niecałe 4% użytkowników Internetów w naszym kraju przekroczyło 55 rok życia. Wyniki tych samych badań wskazują jednak, że liczba seniorów aktywnych w sieci systematycznie rośnie Wciąż nie jest to jednak oszałamiająca liczba, bo na przykład w Wielkiej Brytanii z sieci korzysta prawie 39% seniorów, a w Stanach Zjednoczonych aż 67%. Prognozy są optymistyczne, dlatego jest szansa, że wkrótce w Polsce osoby starsze będą coraz liczniej i skuteczniej uczyć się obsługi komputera i surfowania po Internecie. 

Dzięki organizowanemu przez Bibliotekę Publiczną programowi "Internet dla seniora", również starsi paczkowianie będą mogli skorzystać ze specjalnego kursu komputerowego. Seniorzy będą mogli nauczyć się m.in. podstaw nawigacji w sieci internetowej. Dowiedzą się jak skutecznie szukać konkretnych tematów w Internecie; jak odbierać, czytać i wysłać maile oraz jak samemu założyć własne konto pocztowe. Kurs obejmie również zagadnienia z zakresu internetowego bezpieczeństwa - uczestnicy nauczą się jak bezpiecznie i w zgodzie z przyjętymi zasadami używać Internetu oraz jak bronić się przed wirusami i innymi internetowymi zagrożeniami. Poznają też sposoby rozmawiania przez Internet, czyli używania czatów i komunikatorów internetowych, a także jak dzielić się swoimi zdjęciami, wymieniać ulubioną muzyką czy filmami z innymi ludźmi.

Zapisy i szczegółowe informacje o kursie w Bibliotece Publicznej w Paczkowie (ul. Słowackiego 7) pod numerem tel. (77) 431 61 66. O "Internecie dla seniora" czytaj także na stronie internetowej www.biblioteka.paczkow.pl.

Otwórz