Uwaga: intensywne opady śniegu

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uwaga: intensywne opady śniegu

Meteorolodzy IMGW ostrzegają: w ciągu najbliższych kilkunastu godzin na Opolszczyźnie spodziewane są obfite opady śniegu. Towarzyszył będzie im silny wiatr, przez co prawdopodobne jest występowanie na naszym terenie zawiei i zamieci śnieżnych.

Wszystko wskazuje na to, że przed nami kolejne mocne uderzenie zimy. Już od rana w gminie Paczków obserwujemy umiarkowane opady śniegu, ale według synoptyków z wrocławskiego Biura Prognoz IMGW znacznie mocniej zacznie sypać w godzinach popołudniowych, wieczorem i w nocy.

Zagrożenie oceniane jest na poziomie drugiego stopnia w trzystopniowej skali. Intensywne opady śniegu spodziewane są na naszym terenie dziś od godz. 15:00. Najprawdopodobniej padać będzie aż do godzin porannych w czwartek 2 grudnia. Bardzo możliwe są także zamiecie i zawieje śnieżne, ponieważ prędkość wiatru w porywach może sięgać 45-55 km/h. Przewidywane zjawiska spowodują przyrost pokrywy śnieżnej od 15 do 20 cm,  a miejscami nawet do 30 cm.

Zapowiadane warunki atmosferyczne będą skutkować szybkim tworzeniem się zasp, utrudnieniami komunikacyjnymi, a nawet szkodami w drzewostanie czy uszkodzeniami budynków. Z powodu utrzymującej się ujemnej temperatury powietrza porywy wiatru będą bardzo mroźne, co niesie ze sobą duże ryzyko wychłodzenia organizmów. Apelujemy do wszystkich, szczególnie kierowców i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności.

Otwórz