Zima zaczęła od wysokiego C

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zima zaczęła od wysokiego C

Dziś w nocy w Paczkowie zima rozpoczęła swoje pierwsze uderzenie, startując z dość wysokiego pułapu... 

Rano paczkowianie obudzili się w zupełnie nowej, iście zimowej rzeczywistości - miasto przykryła gruba warstwa świeżego śniegu. Intensywne nocne opady pokryły białym puchem całą Gminę Paczków, skutecznie utrudniając ruch na ulicach, chodnikach i podwórkach. W teren wyjechały pługi, quady i piaskarki, które walczą z efektami obfitych opadów śniegu. Spore jego ilości usuwane są obecnie z dróg wszystkich kategorii - krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Wrocławskie Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW zapowiada, że na terenie województwa opolskiego intensywne opady śniegu spodziewane są co najmniej do godzin wieczornych 29 listopada. Niewykluczone, że padać będzie również w nocy z 29 na 30 listopada. Spodziewany przyrost pokrywy śnieżnej może sięgnąć poziomu 40 cm. Możliwe są także zamiecie i zawieje śnieżne, ponieważ prędkość wiatru w porywach może sięgać 45-55 km/h.

Właściciele samochodów, którzy nie zamienili jeszcze letnich opon na zimowe powinni jak najszybciej umówić sobie wizytę u wulkanizatora, bo na letnim ogumieniu ciężko przejechać choćby kilka metrów. Apelujemy do wszystkich kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Otwórz