Paczków na NK - nowy image i 27 tysięcy znajomych!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczków na NK - nowy image i 27 tysięcy znajomych!

27 tysięcy ludzi - ten zawrotny poziom osiągnie wkrótce licznik znajomych oficjalnego profilu Paczkowa na "Naszej Klasie", czyli najpopularniejszym polskim internetowym portalu społecznościowym. Liczba sympatyków naszego zabytkowego miasta rośnie z minuty na minutę, ale to nie jedyne zmiany w tej formie promocji "Polskiego Carcassonne"...

Oprócz stale rosnącej liczby znajomych i "śledzących" (użytkowników, którzy odczytują wieści z Paczkowa na platformie kontaktowej "Śledzik"), oficjalne konto Paczkowa na NK ma od niedawna nową oprawę wizualną. Wspólnie z grafikami "Naszej Klasy" przygotowaliśmy "tapetę", dzięki której konto będzie wyróżniać się na tle innych profili. Podobne rozwiązania zastosowały już takie miasta jak Wrocław, Kraków, Gdynia, Częstochowa czy Słupsk. Paczkowska grafika NK utrzymana jest w żółto-zielonej kolorystyce (nawiązanie do barw naszej gminy) i prezentuje cztery najważniejsze miejskie zabytki, a zarazem istotne atrakcje turystyczne - średniowieczne fortyfikacje, kościół warowny, ratusz oraz Muzeum Gazownictwa. Teraz oficjalne konto Paczkowa może pochwalić się unikalną oprawą graficzną, która, miejmy nadzieję, zapadnie w pamięć wielu użytkowników nk.pl.

Paczków zgromadził już sporo internetowych fanów - mamy prawie 27 tysięcy znajomych i ponad 33 tysiące osób "śledzących". To ogromna rzesza potencjalnych odbiorców nadawanych informacji, którzy, dzięki tej internetowej formie komunikacji, mają szansę dowiedzieć się więcej o naszym zabytkowym mieście. Dorobek ten pozwolił niedawno awansować na 7. miejsce w rankingu miast na "Naszej Klasie". Aktualnie liderem tej klasyfikacji jest Kraków, którego promocyjne poczynania "śledzi" ponad 113 tys. użytkowników. Tuż za nim, z niewielką stratą, plasuje się Wrocław - "ojczyzna" nk.pl.

Przypomnijmy, że Paczków współpracuje z najpopularniejszym w Polsce portalem społecznym www.nasza-klasa.pl od połowy stycznia 2010 roku, tworząc w tym serwisie oficjalne konto naszego miasta. Na miejskich profilach NK można znaleźć nie tylko bogate galerie zdjęć, ale również najświeższe informacje z życia miasta, ciekawe statystyki, rysy historyczne. Tego typu promocja ma wiele plusów - po pierwsze: jest absolutnie bezpłatna, po drugie: wykorzystuje niezwykle powszechny i nowoczesny nośnik - Internet, po trzecie: z racji ogromnej popularności "Naszej Klasy" - trafia do masowego odbiorcy. Komunikacja z "klasowiczami" za pomocą wspomnianego "Śledzika" pozwala przekazywać mieszkańcom czy potencjalnym turystom ciekawe i istotne dla nich informacje za pomocą tej platformy komunikacyjnej.

Paczków dołączył do grona promujących się tą drogą miast jako dziesiąte w Polsce oraz pierwsze na Opolszczyźnie. Coraz więcej samorządów przekonuje się, że zastosowanie tego typu narzędzia ma sens - dziś miejski kanał tematyczny na nasza-klasa.pl tworzą już 73 miasta!

Serdecznie zapraszamy na stronę www.nk.pl/paczkow i do grona znajomych naszego zabytkowego grodu!

Otwórz