W Kozielnie otwarto Dom Ludowy

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności W Kozielnie otwarto Dom Ludowy

Wiejski Dom Ludowy w Kozielnie został już oficjalnie oddany do użytku. W piątek 19 listopada dokonano uroczystego otwarcia - teraz obiekt może już służyć wszystkim mieszkańcom tego sołectwa i jego okolic.

Formalności dopełnił Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski, który w towarzystwie sołtys Kozielna Janiny Pomietło oraz Agaty Bułki - członkini tamtejszej rady sołeckiej, otworzył wyremontowany obiekt przecinając symboliczną wstęgę. W gościnnym Kozielnie, po krótkich wystąpieniach okolicznościowych i zwiedzaniu gruntownie odnowionego budynku, nie zabrakło smacznego poczęstunku.

Zaproszeni goście i mieszkańcy wsi zgodnie stwierdzili, że obiekt jest teraz wręcz nie do poznania. Mocno wysłużona dawna siedziba przedszkola pełniła co prawda rolę wiejskiej świetlicy, ale wymagała już pilnego remontu. Rada sołecka Kozielna zdecydowała, że we wsi przydałoby miejsce, w którym wszyscy mieszkańcy - nie tylko dzieci - mieliby dogodne warunki organizacji wszelkiego rodzaju przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, rozrywkowym czy edukacyjnym. Tak zrodził się pomysł stworzenia w tym miejscu Wiejskiego Domu Ludowego.

Realizację tego zadania umożliwiło uzyskane przez Gminę Paczków dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Remont ruszył w kwietniu 2010 roku - pracy trwały prawie cztery miesiące. Teraz rada sołecka powoli urządza wnętrza obiektu. W budynku wygospodarowano dużą salę świetlicową, część biblioteczną oraz gabinet administracyjny. Całość uzupełniły pomieszczenia do obsługi gastronomicznej oraz cztery toalety (w tym jedna dla osób niepełnosprawnych). Warta ok. 216 tys. zł modernizacja miała charakter kompleksowy - dawne przedszkole zostało wyremontowane od instalacji, przez piwnicę, kotłownię i wnętrza, aż po dach. Budynek wyposażono także w windę dla osób niepełnosprawnych. Więcej o realizacji tej inwestycji pisaliśmy już na łamach naszej strony internetowej.

fot. Sabina Tschöpe 

Otwórz