Dinozaury w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dinozaury w Paczkowie

Na początku grudnia w Paczkowie szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników paleontologii - w paczkowskim Kinie "Kopernik" udostępniona zostanie wystawa fotograficzna pod tytułem "W krainie dinozaurów".

Ekspozycję tworzyć będą fotografie Marka Przygody, przedstawiające paleontologiczne skamieniałości oraz wizualizacje niektórych gatunków dinozaurów. Na wystawie nie zabraknie też przestrzennego modelu prehistorycznego gada. Prezentacja jest atrakcyjną propozycją nie tylko dla naszych najmłodszych, ale również dla tych nieco starszych paczkowian, którzy interesują się charakterystyką i dziejami Tyranozaurów, Pterodaktyli, Centrozaurów, Diplodoków, Triceratopsów oraz innych archozaurów, które żyły na naszej planecie miliony lat temu.

Wystawa pochodzi z Ozimka i w ostatnim czasie podróżuje po całej Opolszczyźnie. W grudniu, dzięki paczkowskiemu Ośrodkowi Kultury i Rekreacji, obejrzeć ją będą mogli również mieszkańcy naszej gminy. W dniach od 1 do 7 grudnia ekspozycję będzie można oglądać w samym Paczkowie, a w kolejnych tygodniach trafi ona również do Unikowic, Kamienicy i Trzeboszowic.

W naszym mieście wystawa zostanie zaprezentowana w sali Kina "Kopernik" (ul. Piastowska) - w dniach od 1 do 3 grudnia oraz od 6 do 7 grudnia będzie można ją obejrzeć w godzinach od 10:00 do 15:00, a od 4 do 5 grudnia w godzinach od 16:00 do 18:00. Wstęp jest wolny.  

Otwórz