Wybory Samorządowe - do 19:00 frekwencja 42,80 procent

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wybory Samorządowe - do 19:00 frekwencja 42,80 procent

Dziś Polacy znów idą do urn. W całym kraju trwają Wybory Samorządowe 2010, w których wybierzemy nasze władze lokalne na lata 2010-2014.

Głosowanie trwa od godz. 8:00, a zakończy się o godz. 22:00. W naszej gminie wybory pilotuje 13 Obwodowych Komisji Wyborczych, które swoim zarządzeniem powołał Burmistrz Gminy Paczków. Każda OKW składa się z ośmiu lub dziewięciu członków, których zadaniem jest prowadzenie rejestracji wyborców, czuwanie nad prawidłowością przeprowadzenia głosowania, a po jego zakończeniu przeliczenie głosów.

Jak na razie Wybory Samorządowe 2010 przebiegają w gminie Paczków dość spokojnie. Nie obeszło się jednak bez pewnego incydentu, który zaliczono jako pierwszy w naszym województwie tak poważny przejaw "czynnej agitacji". Do złamania "ciszy wyborczej" doszło pod jednym z paczkowskich lokali wyborczych, gdzie brat kandydata na członka Rady Powiatu w Nysie przekonywał wyborców do oddania głosu na jego "faworyta", wręczając im... piwo. Wezwany patrol policji przyłapał sprawcę na gorącym uczynku. Teraz sprawą zajmie się prokuratura - nieprzepisowemu agitatorowi grozi grzywna w kwocie do 5 tys. zł. 

Liczba osób uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach na terenie Gminy Paczków wynosi dokładnie 10 963. Do godziny 10:00 wydano 670 kart do głosowania, co oznacza, że frekwencja w Gminie Paczków wyniosła dokładnie 6,11%. Kolejny "punkt kontrolny" - o godz. 15:00 - przyniósł nowe informacje na temat obecności paczkowian przy urnach - do tej pory w wyborach w naszej gminie wzięło udział 2867 osób, co stanowi 26,15% uprawnionych do głosowania.

O godz. 19:00 paczkowskie Obwodowe Komisje Wyborcze zameldowały kolejne statystyki frekwencji - wynika z nich, że do urn poszło dotychczas 42.80% uprawnionych - OKW wydały w sumie 4692 karty do głosowania. Przypominamy, że wszystkie lokale wyborcze będą otwarte do godz. 22.00.

Szczegółowe informacje na temat dzisiejszych Wyborów Samorządowych 2010 w Gminie Paczków znaleźć można na łamach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Paczkowie. Warto również zapoznać się z wizualizacją wyborów, która udostępniona jest na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej.

Otwórz