Uwaga na silny wiatr

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uwaga na silny wiatr

W piątek 12 listopada na Opolszczyźnie możliwe jest występowanie silnych i porywistych wiatrów - taką informację rozpowszechniają meteorolodzy z wrocławskiego Biura Prognoz IMGW.

Występowanie silnych wiatrów przewidywano już w nocy z 11 na 12 listopada, jednak zdaniem synoptyków zjawiska te mogą nasilić się w piątek 12 listopada w ciągu dnia aż do godz. 21:00. Spodziewana średnia prędkość wiatru może sięgnąć od 40 do 45 km/h, a w porywach jej maksymalna wartość wyniesie nawet 85 km/h. Wiatr będzie wiał z kierunku południa i południowego-zachodu. Co prawda zagrożenie oceniane jest na pierwszym, najniższym stopniu, jednak tego typu ostrzeżeń lepiej nie bagatelizować.

Skutkami zapowiadanego wiatru mogą być niebezpieczne szkody w drzewostanie - łamanie gałęzi i drzew. Możliwe są także uszkodzenia budynków, dachów oraz utrudnienia komunikacyjne.

Apelujemy do mieszkańców Gminy Paczków o zachowanie szczególnej ostrożności. Pozamykajmy i dobrze zabezpieczmy okna, a z balkonów i parapetów pozabierajmy wszystkie przedmioty. Unikajmy też parkowania samochodów lub chronienia się przed wiatrem pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami i tablicami reklamowymi.

Otwórz