Trybuna stadionu jak nowa!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Trybuna stadionu jak nowa!

Remont głównej trybuny paczkowskiego Stadionu Miejskiego dobiega końca. Widownia została nie tylko gruntownie przebudowana, ale przede wszystkim wyposażona w plastikowe krzesełka stadionowe. Teraz obiekt prezentuje się bardzo profesjonalnie i niezwykle estetycznie.

Nowe schody i brukowa nawierzchnia trybuny, przebudowane elementy konstrukcyjne widowni, fundamenty pod planowane w przyszłości zadaszenie, wydzielony sektor kibiców gości oraz 593 stadionowych siedzisk - tak w skrócie opisać można efekty kończącej się właśnie modernizacji trybuny Stadionu Miejskiego przy ulicy Jagiellońskiej. Mocno sfatygowany obiekt sportowy doczekał się wreszcie częściowej przebudowy. Szczególnie pilnej modernizacji wymagała właśnie widownia, której betonowe podłoże było już mocno popękane, a zamontowane listwy ławek w fatalnym stanie. Przegniłe i połamane deski już zniknęły - zastąpiły je nowe krzesełka, których żółto-czerwona kolorystyka nawiązuje do barw klubowych Sparty Paczków, głównego użytkownika stadionu. Siedziska zostały zamontowane w taki sposób, by stworzyć potężny napis SPARTA, przedzielony środkowym ciągiem schodów.

Widownia została podzielona na 8 sektorów, z których dwa największe - zlokalizowane po środku trybuny - liczą po 114 miejsc. W przyszłości oba te sektory zostaną zadaszone przy pomocy lekkiej, zaokrąglonej konstrukcji dachowej. Wkrótce na paczkowskim stadionie pojawią się też ławki rezerwowych z prawdziwego zdarzenia - funkcjonujące do tej pory wnęki zostały zlikwidowane, a zastąpią je profesjonalne wiaty dla zawodników po przeciwległej stronie murawy. Na trybunach przygotowano także wydzielony "sektor gości". Popularna kibicowska "klatka" od pozostałej części widowni jest odseparowana dwumetrowym ogrodzeniem. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe i w najbliższych dniach obiekt zostanie oddany do użytku.

Wartość inwestycji sięga 183 tys. zł, a jej realizację wsparła dotacja ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 50 tys. zł. Przygotowany przez Gminę Paczków wniosek o dofinansowanie tego zadania został zaakceptowany i przyjęty do Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Opolskiego 2010. W praktyce oznacza to, że modernizacja paczkowskiego Stadionu Miejskiego będzie kosztować gminny budżet ok. 133 tys. zł, a pozostałe 50 tys. zł pokryją pieniądze z puli FRKF.

Pierwsza oficjalna okazja do "przetestowania" wyremontowanej trybuny i nowych siedzisk nadarzy się już w najbliższą sobotę 6 listopada, kiedy to seniorzy KS Sparty Paczków rozegrają swoje kolejne ligowe spotkanie w ramach rozgrywek opolskiej IV ligi. Na przebudowanym obiekcie "żółto-czerwoni" podejmą zawodników Stali Brzeg, a piłkarscy kibice po raz pierwszy będą mogli skorzystać z nowej stadionowej widowni. 

Otwórz