Akcja ZNICZ i zmiany w ruchu podczas Dnia Wszystkich Świętych

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Akcja ZNICZ i zmiany w ruchu podczas Dnia Wszystkich Świętych

Już za kilka dni 1 listopada, czyli Dzień Wszystkich Świętych. W związku z przewidywanym wzmożeniem ruchu w okolicach paczkowskiego cmentarza komunalnego, przy ulicy Zawadzkiego i Wojska Polskiego nastąpią istotne zmiany organizacyjne. Warto zapoznać się z ich szczegółami. 

Jak co roku, na przełomie października i listopada, do Paczkowa zjadą odwiedzający groby swoich najbliższych. W tym okresie natężenie ruchu pojazdów i pieszych w okolicach naszego cmentarza wyraźnie się zwiększa, dlatego konieczne jest wprowadzenie czasowych zmian w organizacji ruchu. Ich celem jest ułatwienie dojazdu do paczkowskiej nekropolii, przy jednoczesnym zapewnieniu warunków komunikacyjnego bezpieczeństwa. 

Pomocna w tej materii będzie zapewne Akcja ZNICZ 2010, którą w dniach od środy 27 października do wtorku 2 listopada prowadzi paczkowska Straż Miejska. W tych dniach mundurowi szczególnie często kontrolować będą kierowców w rejonie cmentarza i prowadzących do niego szlaków komunikacyjnych. Szczególną uwagę strażnicy zwrócą na utrzymanie porządku ruchu, prawidłowości parkowania oraz bezpieczeństwa osób odwiedzających groby swoich bliskich. Wzmożone patrole i działania Straży Miejskiej mają też za zadanie jak najskuteczniejsze ograniczenie kradzieży zniczy z nagrobków, a także toreb i innych przedmiotów należących do uczestników Dnia Wszystkich Świętych.

Podczas akcji ZNICZ 2010 strażnicy będą do dyspozycji pod numerem telefonu (77) 431 62 31 oraz alarmowym 986. Wszelkie uwagi i prośby o interwencje można również zgłaszać bezpośrednio do patroli pełniących służbę w rejonie cmentarza.

Zmiany w organizacji ruchu 

Jak co roku przed wejściem na cmentarz komunalny w Paczkowie sprzedawane będą znicze i kwiaty, dlatego parkowanie w bezpośredniej bliskości głównego wejścia na cmentarz będzie zakazane. Całkowity zakaz parkowania i postoju po obu stronach jezdni wprowadzony zostanie także wzdłuż ulicy Zawadzkiego, na całej długości parkowej alejki, do której przylega cmentarz. W tym miejscu obowiązywać będzie ograniczenie prędkości maksymalnej do 30 km/h.

Parkingi dla odwiedzających paczkowski cmentarz zostaną zaaranżowane na parkingu Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji (naprzeciwko głównego wejścia na cmentarz) oraz na placu w okolicach ulicy Chrobrego i Sobieskiego. Samochody zostawiać będzie można również na ulicy Wojska Polskiego (przy Szkole Podstawowej nr 2, aż do budynku Domu Dziecka), gdzie zniesiony zostanie zakaz ruchu, lub na terenie dawnej stacji benzynowej. Biorąc pod uwagę ograniczoną pojemność wyznaczonych lokalizacji, w miarę możliwości, prosimy o jak największą rotację parkujących tam samochodów - nie zostawiajmy swoich pojazdów na dłużej niż to konieczne. Apelujemy również o wzmożoną uwagę i dostosowanie się do tymczasowych oznaczeń na drogach.

Nad bezpieczeństwem i płynnością ruchu w okolicach paczkowskiego cmentarza czuwać będą patrole funkcjonariuszy straży miejskiej i policji.
Ze względu na sporą liczbę przyjezdnych, serdecznie zachęcamy wszystkich Paczkowian do wybrania się na nasz cmentarz pieszo. Zamiast jeżdżenia autem, proponujemy spacer. Unikniemy w ten sposób korków i niepotrzebnego zamieszania. 

Otwórz