Nowy chodnik w Gościcach

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nowy chodnik w Gościcach

W Gościcach dobiegła końca budowa nowego chodnika. W centrum wsi, w pobliżu remizy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, powstało prawie 150 m nowego traktu dla pieszych. 

To już trzecia zrealizowana w ostatnim czasie inwestycja drogowa, finansowana wspólnie przez nyski Zarząd Dróg Powiatowych oraz Gminę Paczków. Kilka tygodni temu oddano do użytku zatoczkę autobusową w Unikowicach i prawie 600-metrowy odcinek nowego chodnika przy ulicy Kopernika w Paczkowie. Kilka dni temu sfinalizowano zapowiadane wcześniej przedsięwzięcie w Gościcach.

Nowy trotuar mierzy dokładnie 142 metry i jest wykonany z betonowej kostki brukowej w dwóch kolorach. Teren pod inwestycję został wcześniej dokładnie wyrównany, a następnie odwodniony. Inwestycja nie tylko znacznie poprawiła estetykę centrum Gościc, ale przede wszystkim wyraźnie poprawia bezpieczeństwo spacerujących tamtędy pieszych. 

Przypomnijmy, że wartość tegorocznych inwestycji przy drogach powiatowych na terenie Gminy Paczków przekroczyła sumę 250 tys. zł. Paczkowski samorząd wspomaga sfinansowanie wspomnianych zadań własnymi środkami budżetowymi - ZDP w Nysie otrzyma od Gminy Paczków około 100 tys. zł.

Otwórz