Wkrótce ruszy pilny remont dachu

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wkrótce ruszy pilny remont dachu

Jeszcze w październiku na terenie Paczkowa ruszy kolejna spora inwestycja. Gruntownego remontu doczeka się mocno sfatygowany dach jednego z budynku mieszkalnych przy ulicy Kościuszki.

Do niedawna budynek przy ulicy Kościuszki 4 był przez wiele lat własnością Kółka Rolniczego. W styczniu 2009 roku Gmina Paczków przejęła tę mocno zaniedbaną nieruchomość, w której istnieje siedem mieszkań. W najgorszym stanie jest zdecydowanie dach, który wymaga pilnej modernizacji. Gmina przygotowała niezbędną dokumentację i wkrótce podejmie się tej inwestycji. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w październiku tego roku.

Planowany remont obejmie kompletną wymianę pokrycia dachowego i obróbek blacharskich, montaż nowego orynnowania, przemurowanie kominów oraz wymianę poszczególnych elementów więźby dachowej, której stan techniczny pozostawia sporo do życzenia. Przegniłe krokwie zostaną zastąpione nowymi, a elementy, które jeszcze będą mogły spełniać swoje funkcje, zostaną zaimpregnowane grzybobójczymi preparatami i zabezpieczone środkami chroniącymi przed owadami. Modernizacja obejmie też wykonanie ław kominiarskich oraz wymianę włazów dachowych. Wartość prac szacuje się na ok. 65 tys. zł.

Materiał ceramiczny, który zostanie wykorzystany podczas tego remontu, pochodzić będzie od  firmy "Jopek", która rozlicza swój podatek od nieruchomości w formie proporcjonalnych ilości dachówek i cegieł. Ceramika ta wykorzystywana jest przy wszelkiego rodzaju gminnych remontach czy inwestycjach. Nie inaczej jest w tym przypadku - do wspomnianego remontu Gmina Paczków wykorzysta materiał o łącznej wartości ponad 40 tys. zł. 

Całkowita wartość planowanego remontu, wraz z nadzorem inwestorskim, przekroczy sumę110 tys. zł. Zakończenie tej realizacji planowane jest pod koniec grudnia 2010 roku.

Otwórz