Graj na djembe i dundunie - ruszają regularne lekcje!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Graj na djembe i dundunie - ruszają regularne lekcje!

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników afrykańskich rytmów na pierwsze dwie październikowe odsłony cyklicznych warsztatów bębniarskich djembe i dundun, które będą odbywać się regularnie dwa razy w miesiącu.

Jeśli bliski jest Wam świat rytmu i chcecie poznać, co grywa się na zachodzie Czarnego Lądu w afrykańskich wioskach, to udział w warsztatach bębniarskich będzie dla Was prawdziwą gratką. Poznacie na nich tajniki gry na dwóch niezwykłych instrumentach - jednomembranowym bębnie kielichowym djembe oraz wykonanym z wydrążonego pnia drzewa cylindrycznym dundunie, wyposażonym w dwie membrany. W muzyczną podróż do Afryki wszystkich chętnych zabierze Janusz Czarnecki z firmy Ethnica-Art, która działa w podopolskich Czarnowąsach.

Janusz naucza gry na bębnach djembe i dun dun od 2007 roku. Sam szkolił się u znanych mistrzów djembe pochodzących zarówno z Polski, jak i z Afryki, m.in. u Kuby Pogorzelskiego, Wojtka Pęczka, Łukasza Dębińskiego oraz Seana Mahoney'a (Australia), Maxime Piazza (Francja), Mame Fara Diouf, Pathé  Diop, Seydina Ndoye, Karim Camara (Senegal) czy Bouba Diakite (Gwinea). W marcu 2010 roku instruktor wrócił z Senegalu, gdzie pobierał nauki u mistrza djembe i kory - Seckou Keity. Więcej informacji na temat jego edukacyjno-artystycznej działalności znaleźć można na stronie internetowej www.ethnica-art.pl.

Od października paczkowianie mogą brać udział w regularnych zajęciach, które będą organizowane przez OKiR Paczków co najmniej dwa razy w miesiącu. Miesięczny koszt udziału w lekcjach gry na afrykańskich bębnach wynosi 32 zł od osoby (zajęcia dwa razy w miesiącu po dwie godziny - w sumie 4 godziny nauki w miesiącu).
Pierwsze części kursu gry na djembe i dundun odbędą się w sobotę 16 października, kolejne dwa tygodnie później - w sobotę 30 października. Czas trwania zajęć: ok. 2 godzin. Początek warsztatów w obu terminach planowany jest na godz. 11:00.

Szczegółowych informacji udziela i zapisy prowadzi Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie (ul. Wojska Polskiego 27) - tel. (77) 431 62 32, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W imieniu organizatorów serdecznie zachęcamy do udziału w zajęciach.

Otwórz