Paczkowscy muzycy w Einbeck - będzie się działo!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczkowscy muzycy w Einbeck - będzie się działo!

W czwartek 7 października młodzi muzycy kilku paczkowskich zespołów rockowych wyjechali z Paczkowa do Einbeck - naszego niemieckiego miasta partnerskiego - gdzie swoimi koncertami uświetnią doroczne święto "Eulenfest".

W tym roku przed niemiecką publicznością zaprezentuje się aż sześć zespołów z Paczkowa. Większość z nich tworzą aktywni członkowie Stowarzyszenia Młodych Gminy Paczków "Alterna". Z każdym rokiem wysiłki naszych muzyków są w Einbeck coraz bardziej doceniane - muzycy "Pillage & Burn" oraz "Yerba Locos" zostali zaproszeni na "Eulenfest 2010" w charakterze gwiazd wieczoru! Pozostałe zespoły - "Scutica", "S-66", "Undernail" oraz "Fist of Heaven" wystąpią w sobotnie popołudnie 9 października na jednej z głównych scen w centrum miasta. 

Zaproszenie paczkowskich kapel do Einbeck jest kolejnym owocem partnerskiej wymiany młodzieży, która świetnie funkcjonuje za sprawą przyjacielskich kontaktów szefa Centrum Kultury w Einbeck - Svena Könke, współpracującej z nim Alicji Michalik oraz Andrzeja Kłoczko - prezesa "Alterny" i aktualnego dyrektora Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie. To właśnie pan Andrzej jest od kilku lat głównym inicjatorem i koordynatorem partnerskich podróży naszej młodzieży do Einbeck. Nie inaczej było i w tym roku. Kłoczko, po raz pierwszy jako szef paczkowskiego OKiR-u, zorganizował 24-osobową grupę młodych muzyków i znów wyruszył z nimi na jesienny "podbój" zaprzyjaźnionego miasteczka w Dolnej Saksonii. W poprzednich latach zespoły z "Polskiego Carcassonne" robiły w Niemczech prawdziwą furorę, dlatego można się spodziewać, że i w tym roku ich występy spotkają się z uznaniem naszych zachodnich partnerów.

Występy nie są jednak jedyną atrakcją dla gości z Polski. Oprócz koncertów na profesjonalnej scenie, podczas "Eulenfest" mają oni możliwość udziału w dyskotekach i innych koncertach, a do ich dyspozycji pozostaje miejscowy Dom Młodzieży w Einbeck, ze świetnie wyposażoną salą prób. Dodatkowym atutem jest okazja wymiany muzycznych doświadczeń i nawiązania ciekawych kontaktów ze swoimi rówieśnikami z Niemiec. Nasza "rockowa delegacja" zostanie w Einbeck do poniedziałku. 

Współpraca "Alterny" z naszymi niemieckimi partnerami już od kilku lat układa się bardzo dobrze - jej owocami są m.in. warsztaty muzyczne, wsparcie sprzętowe, sesje nagraniowe, wspólne koncerty i interesujące znajomości. Miejmy nadzieję, że tradycja wyjazdów "alternowiczów" do Einbeck będzie nadal podtrzymywana, a wspaniała atmosfera oraz pozytywne relacje będą się stale rozwijać. Sądząc po dotychczasowej kooperacji artystów z obu miast, możemy być o to spokojni. Trzymamy kciuki za naszych muzyków, życząc im udanych koncertów przed niemiecką publicznością i... połamania gitarowych gryfów!

Otwórz