Okrągły jubileusz Gimnazjum Publicznego

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Okrągły jubileusz Gimnazjum Publicznego

W piątek 24 września paczkowskie Gimnazjum Publiczne im. Polskich Noblistów uroczyście obchodziło swoje dziesiąte urodziny.

Obchody rozpoczęła poranna msza święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Jana Ewangelisty. Po jej zakończeniu społeczność szkolna i zaproszeni goście przemaszerowali do siedziby szkoły, gdzie uczniowie i grono pedagogiczne przygotowali wspólnie uroczystą akademię podsumowującą obchody X-lecia. Wśród gości nie zabrakło absolwentów, byłych nauczycieli placówki i przedstawicieli innych paczkowskich szkół, a także władz samorządowych, na czele z Wicemarszałek Województwa Opolskiego Teresą Karol. Na sali obecny był także m.in. Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski, jego Zastępca Grzegorz Jasiok, Przewodniczący Rady Miejskiej Wacław Ćwik i kilkoro radnych.

Akademię rozpoczęło wystąpienie Dyrektor Gimnazjum Publicznego Justyny Dziasek, która zaprezentowała historię, ofertę i osiągnięcia szkoły "jubilatki". Głos zabrał także Burmistrz Bogdan Wyczałkowski, który wspominał, że decyzja o założeniu Gimnazjum Publicznego w 1999 roku była jedną z jego pierwszych poważnych decyzji w roli gospodarza Paczkowa.

Kilkoma wspomnieniami podzieliła się też Wicemarszałek Teresa Karol, dla której była to niezwykła chwila. Pani Karol przez wiele lat pracowała jako nauczycielka w szkolnych murach tego budynku (dawniej Szkoła Podstawowa nr 1), a następnie, już jako samorządowiec, aktywnie uczestniczyła przy zakładaniu dzisiejszego Gimnazjum. Nie zabrakło listów gratulacyjnych, kwiatów i prezentów, z których zdecydowanie największy - pokaźnych rozmiarów obraz - wręczył kolejny mocno związany z tą placówką człowiek, Andrzej Kłoczko - aktualny Dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji, wcześniej wieloletni członek nauczycielskiej kadry Gimnazjum.

Po części oficjalnej przyszła pora na prezentacje artystyczne uczniów i absolwentów Gimnazjum Publicznego. Młodzi artyści w poetyckiej formie zaprezentowali sylwetki swoich patronów - polskich laureatów Nagrody Nobla: Marii Skłodowskiej-Curie, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy, Józefa Rotblata i Wisławy Szymborskiej. Były tańce, piosenki, recytacja wierszy. Nie obyło się również bez krótkiego przeglądu kabaretów. Akademię uświetnił też krótki, ale prawdziwie brawurowy recital utalentowanej wokalnie absolwentki szkoły - Pameli Kłoczko. Po występach wszyscy goście zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły oraz poproszeni o wpis do księgi pamiątkowej. Całe obchody zakończyły się uroczystym obiadem, słodkim poczęstunkiem i chwilą wspomnień, których po dziesięciu latach działalności paczkowskiego Gimnazjum Publicznego nie brakuje. 

Otwórz