Kolejny festyn krwiodawców

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kolejny festyn krwiodawców

W ostatnią sobotę, w zakładowym parku przy paczkowskim Famadzie, odbył się kolejny paczkowski "piknik" dla honorowych dawców krwi i ich rodzin.

Tradycyjnie imprezę zorganizował paczkowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK oraz Zarząd Rejonowy PCK w Otmuchowie i jak zwykle w programie nie zabrakło wielu atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Podczas festynu odbyły się m.in. zawody sportowe w strzelaniu z wiatrówki. Rywalizacja odbyła się w trzech etapach, w których zmagali się mężczyźni, kobiety i dzieci. Laureatami poszczególnych kategorii zostali: Dorota Wandzel (45 pkt), Sławomir Wandzel (45 pkt) i Grzegorz Kosmal (43 pkt ). Młodsi uczestnicy imprezy mieli okazję spróbować swoich sił w rzutach lotkami do tarczy oraz w rzutach ringiem.

Ciekawe nagrody można było wylosować w loterii, przy organizacji której wydatnie pomogła pani Bożena Kupczak. W trakcie zmagań sportowych oferowano kiełbaski z grilla, grochówkę, napoje i słodycze, dzięki czemu nikt nie odszedł z festynu głodny. Dopisała też pogoda, co sprzyjało wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Nagrody i poczęstunek zostały zakupione z dotacji Gminy Paczków, otrzymanej na działalność w ramach pożytku publicznego.

Paczkowskie "pikniki" HDK są już swego rodzaju tradycją naszego miasta. Krwiodawcy z rodzinami kolejny raz miło spędzili czas na łonie natury, w gronie przyjaciół i znajomych. Miejmy nadzieję, że organizatorom nie zabraknie zapału również w przyszłym roku i kolejne festyny PCK znów będą odbywać się w Paczkowie.

Otwórz