Koniec wakacji - pora do szkoły

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Koniec wakacji - pora do szkoły

1 września we wszystkich szkołach gminy Paczków zainaugurowano nowy rok szkolny 2010/2011.

Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich wrócili po dwóch miesiącach wakacji do codziennych szkolnych obowiązków i od kilku dni biorą udział w regularnych zajęciach lekcyjnych. Znów w ruch poszły podręczniki, długopisy i zeszyty. Rozpoczyna się kolejny rok wytężonej pracy uczniów i nauczycieli.

W sumie w szkołach naszej gminy w roku szkolnym 2010/2011 naukę pobierać będzie 1845 uczniów, z czego 472 uczęszczać będzie do I klas poszczególnych placówek. Największą liczbą wychowanków może pochwalić się paczkowskie Gimnazjum Publiczne, które będzie sprawować pieczę nad 381 uczniami. Wśród szkół podstawowych tradycyjnie najliczniejsza będzie Szkoła Podstawowa nr 3 w Paczkowie, do której w tym roku uczęszczać będzie 294 uczniów. W porównaniu do poprzednich lat podopiecznych szkół podstawowych jest wyraźnie mniej - w roku szkolnym 2008/2009 paczkowskie podstawówki liczyły w sumie 823 uczniów, rok później 792 uczniów, tymczasem w tym roku 737.

Ilość uczniów we wszystkich szkołach gminy Paczków prezentuje się następująco:

Wszystkim uczniom życzymy dużo wytrwałości w nauce i wielu sukcesów. Nauczycielom - cierpliwości, wyrozumiałości i pogody ducha. I przypominamy: kolejne wakacje już za rok!

Otwórz