Krewniacy zebrali ponad 8 litrów krwi

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Krewniacy zebrali ponad 8 litrów krwi

Znamy już dokładne efekty ostatniej zbiórki krwi, którą w Kamienicy zorganizowała tamtejsza grupa KrewniacyClub111.

Przypomnijmy, że "Krewniacy" to projekt Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi, zrzeszający ludzi dobrej woli, którzy chcą aktywnie działać na rzecz altruizmu i miłości wobec drugiego człowieka. KrewniacyClub z Kamienicy funkcjonują od maja 2007 roku i działają bardzo prężnie - klub ma już na swoim koncie kilka akcji na rzecz krwiodawstwa m.in. zbiórki krwi w Kamienicy i w Paczkowie oraz akcje propagujące krwiodawstwo wśród najmłodszych. Warto nadmienić, że działający w Kamienicy Krewniacy są jedynym tego typu klubem w województwie opolskim. 

Ostatnia zbiórka odbyła się w czwartek 12 sierpnia w Wiejskim Domu Kultury w Kamienicy. Akcja zakończyła się sporym sukcesem. Przez cztery godziny zarejestrowano do pobrania krwi 22 osoby, a po wykonaniu szczegółowych badań ostatecznie oddało ją 19 z nich. W sumie pozwoliło to zebrać nieco ponad 8,5 litra tego cennego leku, który na pewno pomoże wielu potrzebującym, a może nawet uratuje komuś życie. Okres wakacyjny najczęściej nie sprzyja organizacji tego typu akcji, jednak mieszkańcy naszej gminy znów stanęli na wysokości zadania.

KrewniacyClub111 Kamienica składają serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom wspomnianej zbiórki krwi i zachęcają do udziału w kolejnych organizowanych przez siebie akcjach.  

Otwórz