Najazd kolarzy z całej Europy

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Najazd kolarzy z całej Europy

W czwartek 15 lipca po centrum Paczkowa krążyło wielu profesjonalnie ubranych i wyposażonych kolarzy... 

Byli to uczestnicy VI Europejskiego Tygodnia Turystyki Rowerowej oraz w LIX Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Sudetów Wschodnich w Prudniku.

W imprezie bierze udział ponad 600 kolarzy z całej Europy (ok. 300 z nich pochodzi z Francji). Program ETTR przewiduje od poniedziałku do piątku trasy rowerowe o zróżnicowanych stopniach trudności. Na każdy dzień przygotowane będą trasy na kilka dystansów: łatwe, krótkie trasy turystyczne jak również trasy dłuższe (około 30 km, 50 km i 100 km i więcej). Jedna z nich przebiegała wczoraj na trasie Nysa - Otmuchów - Paczków.

Dzięki tej wycieczce rowerzyści mieli okazję obejrzeć urzekający krajobraz Pogórza Paczkowskiego oraz zabytki Paczkowa. W trakcie postoju w naszym mieście kolarze mieli okazję obejrzeć średniowieczne mury obronne, historyczną zabudowę rynku oraz ratusz miejski. Wielu z nich wybrało się także do XIV-wiecznego warownego kościoła pw. Św. Jana Ewangelisty. Uczestnicy rajdu chętnie korzystali z tymczasowego Centrum Informacji Turystycznej, gdzie mogli nie tylko zaopatrzyć się w przydatne materiały promocyjne naszego miasta, ale również podbić specjalną turystyczną pieczątką w swoich książeczkach PTTK. 

Po powrocie do bazy w Prudniku, jak każdego dnia, uczestnicy brali udział w konkursach i imprezach artystycznych. Zlot Turystów Kolarzy zakończy się w sobotę. Na ETTR można poczytać m.in. na stronie internetowej prudnickiego oddziału PTTK lub na łamach oficjalnej witryny Prudnika.

Otwórz