Remont w Kozielnie na finiszu

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Remont w Kozielnie na finiszu

W Kozielnie trwa gruntowny remont i adaptacja budynku byłego przedszkola na Wiejski Dom Ludowy. Inwestycję, która prawdopodobnie zostanie sfinalizowana do końca lipca, wsparło dofinansowanie ze środków europejskiego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Do tej pory budynek dawnego przedszkola w Kozielnie pełnił funkcję świetlicy wiejskiej, ale jego stan techniczny i estetyka pozostawiały już sporo do życzenia. Dzięki rozpoczętemu remontowi, obiekt ten już niedługo będzie miał szansę stać się dla mieszkańców wsi centrum kulturalno-rekreacyjno-oświatowym z prawdziwego zdarzenia.

Modernizacja budynku byłego przedszkola charakteryzuje się bardzo szerokim zakresem - obiekt zostanie wyremontowany od instalacji, przez wnętrza, aż po dach. Prace trwają od połowy kwietnia. Usunięto już wszystkie stare posadzki, tynki, kafelki i betonowe podłoża. Gotowe są wszystkie instalacje - elektryczna, wodociągowa i grzewcza; dobudowano schody, ukończono także montaż nowych drzwi i okien. Sfinalizowano również całkowitą wymianę pokrycia dachowego wraz z przemurowaniem kominów.
Obecnie trwa remont kotłowni oraz instalacja windy dla osób niepełnosprawnych. Przygotowane na ścianach wewnętrznych okładziny są malowane, wkrótce pojawią się także panele podłogowe. Inwestycja wychodzi już na przysłowiową "ostatnią prostą". Już niedługo mieszkańcy Kozielna doczekają się miejsca, w którym zostaną stworzone idealne warunki do organizacji wszelkiego rodzaju przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, rozrywkowym i edukacyjnym.

Przypomnijmy, że jesienią zeszłego roku władze Gminy Paczków wywalczyły na ten cel maksymalne możliwe dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Działanie: "Odnowa i rozwój wsi". Przyznana dotacja osiągnęła poziom 75% kosztów kwalifikowalnych projektu. Prognozowaną wcześniej wartość tej inwestycji (ponad 256 tys. zł) udało się obniżyć w przetargu na wykonawcę tego zadania. Firma wyłoniona tym sposobem zobowiązała się zrealizować remont za niecałe 216 tys. zł, a ponad 182 tys. zł to tzw. wydatki kwalifikowalne. Oznacza to, że dofinansowanie sięgnie sumy prawie 137 tys. zł. 

Otwórz