Wakacje z Biblioteką

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wakacje z Biblioteką

Paczkowska Biblioteka Publiczna im. Jana Brzechwy przygotowała dla wszystkich dzieci spędzających lato w mieście liczne wakacyjne atrakcje.

Dzieci w wieku od 7 do 13 lat, które wakacje spędzają w Paczkowie, mogą wybrać się do siedziby Biblioteki Publicznej przy ul. Słowackiego 7, gdzie w każdy wtorek i czwartek prowadzone będą ciekawe zajęcia.

Lipiec upłynie pod znakiem "Podróży z baśnią i przygodą" - w każdy wtorek i czwartek lipca od godz. 10:00 dzieci będą uczestniczyć w głośnym czytaniu literatury dziecięcej, interesujących zajęciach plastycznych (origami, malowanie farbami, wycinanki, plastelina) oraz grach i zabawach stolikowych.

Druga część wakacji przyniesie "Indiański sierpień w Bibliotece", którego szczegółowy program przedstawia się następująco:

17 sierpień 2010 (wtorek) - godz.10:00

  • "Indiańskie tradycje, zwyczaje obrzędy" - pogadanka,
  • Zajęcia plastyczne - wykonywanie indiańskich amuletów z wykorzystaniem piórek, koralików, makaronu, sznurków, rzemyków, muszelek, kamyków.

19 sierpień 2010 (czwartek) - godz.10:00

  • "Legendy i opowieści Indian" - głośne czytanie,
  • Zajęcia plastyczne - wykonywanie totemów z kory drzew, gałęzi i innych materiałów.

24 sierpień 2010 (wtorek) - godz. 10:00

  • "Winnetou" i inne powieści indiańskie - czytanie fragmentów książek,
  • Zajęcia plastyczne - wykonujemy przepaski na włosy, pióropusze, bransolety i inne ozdoby.

26 sierpień 2010 (czwartek) - godz. 10:00

  • "Indiańskie rytmy" - nauka tańców i piosenek,
  • Zajęcia plastyczne i konkurs rysunkowy "Indiańskie wzory i symbole".

27 sierpień 2010 (piątek) - godz. 10:00

  • W podwórzu biblioteki zbudujemy wioskę indiańską, podzielimy się na plemiona, pomalujemy twarze, weźmiemy udział w różnych zabawach i konkursach drużynowych (plemiennych), przygotujemy indiański poczęstunek.

W Bibliotece Publicznej w Paczkowie dział dla dzieci i młodzieży jest czynny przez całe wakacje. Udostępnione jest w nim wiele nowości książkowych: ciekawe, bogato ilustrowane baśnie, bajeczki, opowiastki, wierszyki, powieści z ulubionych serii wydawniczych dla dziewcząt i chłopców, komiksy, lektury, poradniki dla hobbystów i inne interesujące książki.

Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież, którzy czerpią teraz z uroków wakacji, do odwiedzania paczkowskiej Biblioteki i korzystania z jej bogatego księgozbioru. Warto wykorzystać wolny czas na czytanie ciekawych książek, które mogą umilić nie tylko deszczowe dni, ale również towarzyszyć podczas wycieczek czy plażowania.
 

Otwórz