Wybieramy prezydenta - do 17:00 frekwencja 36,2 procent

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wybieramy prezydenta - do 17:00 frekwencja 36,2 procent

Dziś - w niedzielę 4 lipca - Polacy znów idą do urn. W całym kraju trwa druga tura głosowania w Wyborach Prezydenckich 2010, w której rywalizują Bronisław Komorowski oraz Jarosław Kaczyński.

Druga tura wyborów prezydenckich zostanie przeprowadzona, podobnie jak pierwsza, w 25 773 lokalach wyborczych. Głosowanie trwa od godz. 6 rano, a komisje wyborcze zakończą pracę punktualnie o godz. 20.00. Aby móc zagłosować należy wziąć ze sobą dokument tożsamości, np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymację studencką lub ubezpieczeniową.

Już dziś wieczorem poznamy nowego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - wybierzemy go spośród dwóch kandydatów, którzy w pierwszej turze wyborów otrzymali największą ilość głosów. Przypomnijmy, że 20 czerwca wygrał Bronisław Komorowski, który otrzymał 41,54% głosów, a drugie miejsce zajął Jarosław Kaczyński z poparciem na poziomie 36,46%. Dziś obaj kandydaci stoczą ostateczny bój. Który z nich zostanie nową "głową państwa"? Odpowiedź na to pytanie poznamy za kilka godzin. 

W naszej gminie wybory pilotuje 13 Obwodowych Komisji Wyborczych, które swoim zarządzeniem powołał Burmistrz Gminy Paczków. Każda OKW składa się z ośmiu lub dziewięciu członków, których zadaniem jest prowadzenie rejestracji wyborców, czuwanie nad prawidłowością przeprowadzenia głosowania, a po jego zakończeniu przeliczenie głosów.

Podobnie jak w I turze, dzisiejsze głosowanie w gminie Paczków przebiega bardzo spokojnie i zgodnie z planem - do tej pory nie odnotowano żadnych incydentów czy komplikacji. Do głosowania w paczkowskich OKW zgłosiło się także kilkanaście osób spoza naszej gminy. Obecnie liczba osób uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach na terenie Gminy Paczków wynosi dokładnie 10 854.

Do godziny 13:00 wydano 2566 kart do głosowania, co oznacza, że frekwencja w Gminie Paczków wyniosła dokładnie 23,64% (w I turze statystyki o tej porze przedstawiały się nieco gorzej - wydano 2 388 kart, frekwencja wynosiła niecałe 22%).
Z najświeższego raportu - z godz. 17:00 - wynika, że w naszej gminie głos oddało już 3945 osób, co daje frekwencję wyborczą na poziomie 36,24% (dla porównania I tura o godz. 17:00 - 4112 głosów, frekwencja 37,5%). Przypominamy, że lokale wyborcze będą otwarte do godz. 20.00.

Szczegółowe informacje o Wyborach Prezydenckich 2010 na terenie naszej gminy znaleźć można w treści zarządzeń i obwieszczeń opublikowanych na łamach internetowego Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Paczkowie.

Otwórz