Ogłaszamy dwa wakacyjne konkursy!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ogłaszamy dwa wakacyjne konkursy!

Lubisz robić zdjęcia i masz do tego talent? Masz w domu kamerę lub cyfrowy aparat i czasem bawisz się w filmowca? Weź udział w dwóch wakacyjnych konkursach - fotograficznym i filmowym - z Paczkowem w roli głównej!

W ramach planowanych na wrzesień obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2010, Paczkowskie Liceum Ogólnokształcące im. KEN oraz Urząd Miejski w Paczkowie przygotowali wspólnymi siłami prawdziwą wakacyjną gratkę dla wszystkich miłośników fotografii oraz zapalonych filmowców. Z początkiem lipca ruszają dwa promocyjne konkursy, których głównymi bohaterami będą zabytki, krajobrazy i codzienne życie w mieście i gminie Paczków. Do wygrania cenne nagrody o łącznej wartości 2000 zł. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami regulaminów i udziału w obu konkursach.

W konkursie fotograficznym "Mury mówią" może wziąć udział dosłownie każdy - wystarczy mieć w domu aparat, trochę wolnego czasu oraz odrobinę zapału, pasji i talentu. Tematyka zdjęć zgłaszanych do konkursu musi dotyczyć prezentacji walorów architektonicznych i krajobrazowych miasta i gminy Paczków. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 10 fotografii, które powinny zostać przekazane organizatorom zarówno w wersji elektronicznej na płycie CD, jak i wydrukowane na papierze fotograficznym. Zdjęcia należy składać w terminie do 10 września 2010 r. bezpośrednio w sekretariacie Zespołu Szkół w Paczkowie lub przesyłać na adres: Liceum Ogólnokształcące w Paczkowie - ul. Kołłątaja 9, 48-370 Paczków.
Specjalnie powołane przez organizatorów jury dokona wyboru najlepszych prac. Zwycięzca konkursu otrzyma bon towarowy na sprzęt AGD / RTV / FOTO na kwotę 500 zł. Nagrodą za zajęcie II miejsca jest podobny bon na kwotę 300 zł, a zdobywca III miejsca będzie mógł wydatkować sumę 200 zł.
Przed decyzją o przystąpieniu do rywalizacji w konkursie fotograficznym "Mury mówią" konieczne jest zapoznanie się z jego szczegółowym regulaminem, który dostępny jest tutaj.

Drugi konkurs ma charakter festiwalu filmowego - prace konkursowe zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Filmów Amatorskich "Moja mała ojczyzna", który odbędzie się w dniach 10-11 września 2010 r. w paczkowskim Kinie "Kopernik". Organizatorzy czekają na materiały filmowe ukazujące historię i teraźniejszość Paczkowa, piękno i walory krajobrazowe, losy ludzi - wszystko to, co w życiu gminy Paczków zasługuje na utrwalenie w formie filmowej. W skrócie - do konkursu najlepiej zgłaszać krótkie lub dłuższe formy filmowe, które w najciekawszy i najbardziej oryginalny sposób prezentować będą "Polskie Carcassonne" i jego najbliższe okolice.
Do udziału w Festiwalu należy zgłaszać filmy na płytach DVD. Każdy film powinien mieć czołówkę i napis "koniec" (tytuł, autorzy). Czas projekcji jest nieograniczony. Festiwal ma charakter typowo amatorski - do rywalizacji nie zostaną dopuszczone filmy zrealizowane przez profesjonalnych twórców czy studentów szkół filmowych i artystycznych. Dyskwalifikowane będą także produkcje wykonane na odpłatne zlecenie lub niezgodne z profilem imprezy.
Filmy wraz z dokładnie i czytelnie wypełnionymi kartami zgłoszenia należy dostarczyć listownie lub osobiście w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 września 2010 r. na adres: Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Paczkowie - ul. Kołłątaja 9, 48-370 Paczków.
Kwalifikacji nadesłanych filmów do przeglądu konkursowego dokona powołana przez organizatorów komisja. Twórca najlepszego filmu otrzyma bon towarowy na sprzęt AGD / RTV / FOTO na kwotę 500 zł. Nagrodą za zajęcie II miejsca jest podobny bon na kwotę 300 zł, a zdobywca III miejsca będzie mógł wydatkować sumę 200 zł.
Przed decyzją o udziale w Festiwalu Filmów Amatorskich "Moja mała ojczyzna" konieczne jest zapoznanie się z jego szczegółowym regulaminem, który dostępny jest tutaj. Przy przystąpieniu do rywalizacji konieczne jest także wypełnienie karty zgłoszenia filmu.

Zachęcamy wszystkich do udziału w obu konkursach - ograniczeń wiekowych nie ma, a o wymaganiach formalnych i technicznych poczytać można w regulaminach. Warto powalczyć o cenne nagrody, a przygotowania materiału do tych filmowo-fotograficznych rywalizacji mogą być znakomitym sposobem wypełnienia wakacyjnego wolnego czasu. Życzymy pięknej pogody, mocnych baterii, mnóstwa pomysłów i... powodzenia!

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSACH? PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Regulamin konkursu fotograficznego "Mury mówią"

Regulamin konkursu filmowego "Moja mała ojczyzna"

Karta zgłoszenia filmu do konkursu filmowego

Otwórz