Alterna dla szkół

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Alterna dla szkół

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2009/2010 uczniowie paczkowskich szkół mieli okazję obejrzeć efekt kilkumiesięcznej pracy swoich kolegów ze Stowarzyszenia Młodych Gminy Paczków ALTERNA - antydepresyjnego programu artystycznego "Katharsis".

W tym roku ALTERNA po raz trzeci przygotowała artystyczne prezentacje, których podstawowym zadaniem jest pozbycie się codziennej apatii i walka z doskwierającym przygnębieniem. Tradycyjnie młodzi twórcy przygotowali w ramach programu "Katharsis" dwa odmienne tematycznie show - pełne dobrego humoru i zabawnych skeczy przedstawienie "Katharsis na wesoło" oraz "Katharsis refleksyjnie", które przenosi widzów w krainę głębszej refleksji, zadumy i skupienia nad najważniejszymi aspektami naszego życia.

Oba programy miały już swoją premierę pod koniec maja 2010 roku w auli paczkowskiego Gimnazjum Publicznego. W sobotę 22 maja artyści SMGP zaprezentowali kabaretową część pierwszą, a tydzień później wystąpili przed publicznością z poważniejszym programem. Oba przedsięwzięcia zostały przyjęte przez widzów bardzo pozytywnie. Zachęceni tym sukcesem "alternowcy" postanowili spróbować swoich sił przed jeszcze większym audytorium...

21 i 22 czerwca obie części tegorocznego "wiosennego oczyszczenia" artyści przedstawili na deskach głównej sceny Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie. Na widowni zasiadła wyjątkowo wymagająca publika - koledzy i koleżanki występujących na scenie aktorów z kilku paczkowskich szkół. Dyrektor OKiR, Andrzej Kłoczko, zaproponował władzom okolicznych placówek oświatowych, że w tym niezwykle gorącym dla nauczycieli, a nieco już mniej "intensywnym" dla uczniów okresie, zaprosi dzieci i młodzież do wspólnego obejrzenia "Katharsis". Pomysł okazał się przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę" - widzowie obserwowali poczynania artystów ALTERNY z dużym zainteresowaniem i dziękowali im owacjami na stojąco, a główni bohaterowie obu programów znów stanęli na wysokości zadania, prezentując bardzo dobry program. W sumie oba spektakle obejrzało ponad 500 osób. W tym samym czasie grona pedagogiczne mogły w spokoju przygotowywać formalności związane z końcem roku szkolnego. Chciało by się rzec: "wilk syty i owca cała". Oby więcej tego typu inicjatyw. 

Otwórz