Powalcz o pieniądze z Unii - ruszają nabory PROW

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Powalcz o pieniądze z Unii - ruszają nabory PROW

Już za dwa dni - w czwartek 24 czerwca - rusza nabór wniosków o dofinansowanie  poprzez Lokalną Grupę Działania "Nyskie Księstwo Jezior i Gór" w ramach trzech działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 - małych projektów, różnicowania w kierunku działalności nierolniczej oraz tworzenia i rozwój mikroprzedsiębiorstw.

Przypominamy, że beneficjentami tych działań mogą być zarówno osoby fizyczne, jednostki organizacyjne, rolnicy, jak również właściciele firm, którzy prowadzą na obszarze działania LGD działalność jako mikroprzedsiębiorstwo zatrudniające poniżej 10 osób (obrót nie przekracza równowartości 2 mln Euro). Należy pamiętać, że projekty kwalifikowane do dofinansowania muszą być zgodne z Lokalną Strategią Rozwoju, opracowaną przez LGD dla obszaru obejmującego cztery gminy: Głuchołazy, Nysę, Paczków i Otmuchów. O szczegółach na ten temat poczytać można na stronie internetowej Nyskiego Księstwa Jezior i Gór.

Szczegółowe informacje o naborze znajdują się na stronie internetowej LGD "Nyskie Księstwo Jezior i Gór", gdzie dokładnie opisane są wszystkie niezbędne wymagania, możliwości i procedury związane z ubieganiem o dotację w ramach "Małych projektów" (maksymalne dofinansowanie jednego projektu - do 25 tys. zł) "Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej" (do 100 tys. zł w czasie realizacji programu) oraz "Tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw" (do 300 tys. zł - w przypadku utworzenia co najmniej 3 nowych miejsc pracy).

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach tych trzech działań PROW 2007-2013 rusza w czwartek 24 czerwca i potrwa prawie miesiąc - do środy 21 lipca. LGD "Nyskie Księstwo Jezior i Gór" zaprasza do skorzystania ze swoich usług - doradztwa, konsultacji oraz bezpłatnej pomocy w zakresie przygotowania wniosków.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (77) 408 05 88 lub adresem mailowym Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Otwórz