Burmistrz nagrodził uczniów

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Burmistrz nagrodził uczniów

Koniec roku szkolnego za pasem, dlatego najwyższa pora na podsumowanie tegorocznych osiągnięć uczniów. Tradycyjnie swego rodzaju bilans wykonał również Burmistrz Gminy Paczków, nagradzając najlepszych podopiecznych paczkowskich placówek.

21 czerwca upłynął Burmistrzowi Gminy Paczków Bogdanowi Wyczałkowskiemu pod znakiem spotkań z uczniami paczkowskich szkół, którzy w roku szkolnym 2009/2010 uzyskali tytuły finalistów lub laureatów konkursów przedmiotowych na poziomie szkolnym, gminnym i wojewódzkim. W tym roku na nagrody dla nich przeznaczono z gminnego budżetu prawie 4000 zł.

Z samego rana w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Paczkowie pojawili się uczniowie szkół podstawowych, którzy mają na swoich kontach spore sukcesy edukacyjne. Burmistrz Wyczałkowski, w towarzystwie Naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyny Rolki (na zdjęciu), wręczył dzieciom nagrody za ich szkolne osiągnięcia i życzył im kolejnych sukcesów. Mali goście jak zwykle ucięli sobie krótką pogawędkę z gospodarzem naszej gminy - w tym roku prym w dyskusji zdecydowanie wiodły dziewczynki, które chętnie odpowiadały na pytania gospodarza Paczkowa. Małe mieszkanki naszego miasta mają bardzo ambitne plany na przyszłość - Magda chce zostać lekarką, Natalka marzy o zawodzie adwokata, a Dominika waha się jeszcze pomiędzy profesją tancerki, piosenkarki lub... piłkarki, jednak, jak sama podkreśla, w tym ostatnim fachu interesuje ją tylko i wyłącznie pozycja obrońcy.
Chłopcy niechętnie precyzowali swoje zawodowe plany, choć jeden z nich zdradził, że chętnie zostałby mechanikiem samochodowym. Pozostali nie podjęli jeszcze decyzji, choć nieśmiało wspominali, że są zainteresowani pracą policjanta, strażaka lub... burmistrza Paczkowa.

Przed południem w ratuszu pojawili się także najlepsi uczniowie szkół gimnazjalnych. Kończący się niedługo rok szkolny obfitował w wielu finalistów i laureatów konkursów przedmiotowych, dlatego Burmistrz miał przy rozdawaniu nagród sporo pracy. Podobnie jak w poprzednich latach Gimnazjum Publiczne i Niepubliczne Gimnazjum Stowarzyszeniowe doczekały się w tym roku kilkunastu utalentowanych i bardzo wszechstronnych podopiecznych, z których kilkoro brylowało w wielu konkursach na raz, dlatego było kogo nagradzać. W NGS prym wiódł Szymon Andrusiów (laureat gminnych etapów czterech różnych konkursów przedmiotowych), a z GP najwięcej nagród zgarnęła Monika Suszycka (laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego oraz finalistka Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego i Wojewódzkiego Konkursu Technicznego). Burmistrz wręczył wszystkim cenne nagrody książkowe, a Monika otrzymała także markowy odtwarzacz DVD. 

Otwórz