Wybory Prezydenckie: do 17:00 frekwencja 37 procent

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wybory Prezydenckie: do 17:00 frekwencja 37 procent

Dziś - w niedzielę 20 czerwca - w całej Polsce trwa głosowanie w Wyborach Prezydenckich 2010. Wybieramy prezydenta spośród 10 kandydatów. Przed godziną 17:00 do urn poszło 37,5% uprawnionych do głosowania paczkowian.

W całym kraju otwarto ponad 25 tys. lokali wyborczych. Głosowanie ruszyło o godz. 6:00, udział w nim będzie można wziąć do godz. 20.00. Uprawnionych do głosowania jest ponad 30 mln obywateli. W tym roku do "prezydenckiego wyścigu" stanęli: Marek Jurek (Prawica RP), Jarosław Kaczyński (Prawo i Sprawiedliwość), Bronisław Komorowski (Platforma Obywatelska), Janusz Korwin-Mikke (Wolność i Praworządność), Kornel Morawiecki (Solidarność Walcząca), Grzegorz Napieralski (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Andrzej Olechowski (Stronnictwo Demokratyczne), Waldemar Pawlak (Polskie Stronnictwo Ludowe) oraz Bogusław Ziętek (WZZ Sierpień'80). Kto z nich zostanie Prezydentem RP lub powalczy w zaplanowanej na 4 lipca drugiej turze wyborów? Pierwsze odpowiedzi na te pytania uzyskamy prawdopodobnie już dziś wieczorem. 

W naszej gminie wybory pilotuje 13 Obwodowych Komisji Wyborczych, które swoim zarządzeniem powołał Burmistrz Gminy Paczków. Każda OKW składa się z ośmiu lub dziewięciu członków, których zadaniem jest prowadzenie rejestracji wyborców, czuwanie nad prawidłowością przeprowadzenia głosowania, a po jego zakończeniu przeliczenie głosów.

Jak na razie głosowanie w gminie Paczków przebiega wyjątkowo spokojnie - do tej pory nie odnotowano żadnych incydentów czy komplikacji. Do głosowania w paczkowskich OKW zgłosiło się także kilkanaście osób spoza naszej gminy. Obecnie liczba osób uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach na terenie Gminy Paczków wynosi dokładnie 10 943. Do godziny 13:00 wydano 2 388 kart do głosowania, co oznacza, że frekwencja w Gminie Paczków wyniosła prawie 22%. Ostatni raport - z godziny 17:00 - mówi o jej wzroście do poziomu 37,5% - w głosowaniu wzięło udział 4 112 osób. Przypominamy, że lokale wyborcze będą otwarte do godz. 20.00.

Szczegółowe informacje o Wyborach Prezydenckich 2010 na terenie naszej gminy znaleźć można w treści zarządzeń i obwieszczeń opublikowanych na łamach internetowego Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Paczkowie.

Otwórz