Festiwal Brosiga: koncert w Kamienicy

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Festiwal Brosiga: koncert w Kamienicy

Przed nami kolejny koncert VIII Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga - w niedzielę 20 czerwca prawdziwa uczta dla wszystkich melomanów szykuje się w Kościele pw. św. Jerzego w Kamienicy.

To już trzecia muzyczna prezentacja w ramach tegorocznej edycji prestiżowego Festiwalu im. Brosiga. Tym razem w kościele w Kamienicy (na zdjęciu) wystąpi śląski Kwartet Smyczkowy "Divisi", a w roli solisty na trąbce zagra Artur Kulka. Konferansjerem będzie jak zwykle Jacek Woleński - znany prezenter i dziennikarz muzyczny, stały współpracownik Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Filharmonii Zabrzańskiej oraz Radia Piekary.

Grupę "Divisi" tworzy czwórka znakomitych muzyków - prywatnie dwoje z nich jest małżeństwem. Mowa o skrzypaczce Alicji Pacześniak-Słocie i jej grającym na altówce mężu - Lechu. Pani Alicja i pan Lech są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie. Ona pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Tarnowskich Górach, on jest członkiem zespołu Filharmonii im. Bohuslava Martinů w czeskim Zlinie. Kwartet uzupełniają dwie absolwentki Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, które obecnie występują w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Opolskiej - wiolonczelistka Anna Tohl oraz skrzypaczka Agnieszka Kulka.
Co ciekawe, podczas koncertu w Kamienicy z kwartetem "Divisi" wystąpi także pierwszy trębacz wspomnianej Filharmonii Opolskiej - Artur Kulka. Również w tym przypadku zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa - pan Artur jest mężem pani Agnieszki. Podczas niedzielnego koncertu w Kamienicy zaprezentują się zatem dwa muzyczne małżeństwa.

W programie koncertu planowane jest jedenaście utworów, wśród których znajdą się kompozycje Moritza Brosiga, Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händela, Johanna Baptista Neruda czy Tomaso Albinoniego. Zapowiada się zatem kolejna uczta dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej. Koncert odbędzie 20 czerwca (niedziela) o godz. 16:00 w Kościele pw. Św. Jerzego w Kamienicy. Organizatorzy - Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Paczkowie - serdecznie zapraszają. Przypominamy, że na wszystkie części festiwalu wstęp jest wolny.

O szczegółach dotyczących Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga "Muzyka ponad granicami" poczytać można tutaj.  


Otwórz