Paczkowskie dary już w drodze do powodzian

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczkowskie dary już w drodze do powodzian

Dary zebrane dla powodzian w ramach zorganizowanej przez Urząd Miejski w Paczkowie zbiórki są już w drodze do poszkodowanych przez tegoroczną powódź mieszkańców Opolszczyzny.

Przypomnijmy, że w dniach od 26 maja do 11 czerwca Urząd Miejski w Paczkowie zbierał od mieszkańców naszej gminy dary dla tegorocznych powodzian. Przez pierwsze pięć dni akcja prowadzona była również na terenie marketu spożywczego "Biedronka", gdzie klienci mogli bezpośrednio przy kasie zostawić zakupione artykuły.

Statystyki tegorocznej powodzi są porażające - wiadomo, że na Opolszczyźnie woda wyrządziła szkody w ponad 70 miejscowościach. Setki mieszkańców naszego województwa zostało ewakuowanych ze swoich domów. Wielu z nich straciło część dorobku całego życia - zniszczone zostały nie tylko samochody, domy mieszkalne czy budynki gospodarcze. Wielka woda nie oszczędzała także żywego inwentarza i upraw rolnych. Straty są ogromne, dlatego każda pomoc jest niezwykle cenna.

Kilkudziesięciu mieszkańców gminy Paczków stanęło na wysokości zadania i dostarczyło do Wydziału Spraw Społecznych przy ulicy Daszyńskiego cenne dary dla poszkodowanych. Wielu skorzystało również z możliwości pozostawienia przydatnych towarów we wspomnianej "Biedronce". Oprócz sporej ilości żywności (dominował cukier, makarony, olej, ryż i mąka)  oraz wody pitnej, udało się zebrać mnóstwo środków czystości (proszki, płyny do mycia, mleczka do czyszczenia, mydła), pościeli, artykułów higienicznych i akcesoriów niezbędnych przy sprzątaniu - rękawic, wiader czy gumowców. Pojawiły się także koce, śpiwory, a nawet butla gazowa.

15 czerwca dary od paczkowian odebrał samochód nyskiego oddziału Caritasu. Pod koniec tygodnia transport wyruszy do Winowa pod Opolem, gdzie trafi do głównego magazynu Caritas Diecezji Opolskiej. Tam towar zostanie rozdysponowany, a następnie dostarczony do powodzian - z paczkowskich darów skorzystają najprawdopodobniej mieszkańcy gmin Zawadzkie, Cisek, Bierawa i Kędzierzyn-Koźle.

Burmistrz Gminy Paczków serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom organizowanej przez Urząd Miejski w Paczkowie zbiórki darów dla powodzian. Aktywny udział mieszkańców naszej gminy w tej akcji dobitnie świadczy o solidarności i zaangażowaniu paczkowian we wsparcie tegorocznych ofiar szalejącego żywiołu. Miejmy nadzieję, że przekazany transport darów pomoże niektórym z nich powrócić do normalnego życia. 

Otwórz