Przenosiny Wydziału Spraw Społecznych

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Przenosiny Wydziału Spraw Społecznych

Wydział Spraw Społecznych paczkowskiego Urzędu Miejskiego czeka przeprowadzka. Wkrótce WSS zamieni dotychczasową siedzibę przy ulicy Daszyńskiego na lokal po dawnym Gminnym Centrum Informacji (ul. Słowackiego 4). 

Wydział Spraw Społecznych powstał w lipcu 2008 roku, a na jego czele stanęła Naczelnik Ewa Pawlinów, która dowodzi pracą trzech osób. Do głównych kompetencji WSS należy przede wszystkim ustalanie uprawnień i wydawanie świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz prowadzenie spraw związanych z przyznawaniem dodatków mieszkaniowych.

Do tej pory Wydział Spraw Społecznych - jedyny wydział UM w Paczkowie z siedzibą poza ratuszem - działał w jednym z budynków dawnej fabryki mebli przy ulicy Daszyńskiego. Teraz, niemal równo po dwóch latach od utworzenia, jednostkę tę czeka przeprowadzka - od 28 czerwca WSS działać będzie w lokalu przy ulicy Słowackiego 4 (na zdjęciu). Dawniej mieściło się w nim Gminne Centrum Informacji, w którym Gmina Paczków prowadziła obsługę ruchu turystycznego. GCI odeszło już do lamusa - obecnie zastępuje je tymczasowe Centrum Informacji Turystycznej w "Domu Plastyka" (Rynek 20), a w przyszłości nowy CIT powstanie w remontowanym właśnie zabytkowym Domu Kata przy ulicy Wojska Polskiego.

Przenosiny WSS na ulicę Słowackiego niosą ze sobą wiele korzyści. To rozwiązanie gwarantuje nie tylko bliskość z główną siedzibą Urzędu Miejskiego, ale przede wszystkim poprawę dostępności dla jego potencjalnych klientów. Obecnie lokum jest remontowane i adaptowane do potrzeb nowej działalności, jednak już wkrótce pracownicy WSS będą mogli zająć pomieszczenia nowej siedziby.

Oficjalnie Wydział Spraw Społecznych rozpocznie swoją pracę na Słowackiego 4 w poniedziałek 28 czerwca. Przeprowadzka zostanie zorganizowana na kilka tygodni przed rozpoczęciem nowych okresów zasiłkowych, które ruszają już 1 sierpnia (fundusz alimentacyjny) oraz 1 września (świadczenia rodzinne). Komórka nadal będzie działać w godzinach pracy magistratu - w poniedziałki w godz. od 8.00 do 16.00, a od wtorku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00. Jednocześnie informujemy, że w dniach od 24 do 25 czerwca, ze względu na wspomniane przenosiny, WSS będzie nieczynny.

Nowe dane teleadresowe WSS
(aktualne od 28 czerwca 2010 r.)
Wydział Spraw Społecznych - Urząd Miejski w Paczkowie
ul. Słowackiego 4, 48-370 Paczków
tel. (77) 431 60 41
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Otwórz