Radio Plus w Paczkowie!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Radio Plus w Paczkowie!

Dziś w godzinach popołudniowych do Paczkowa zjadą dziennikarze opolskiego Radia "Plus", by na żywo nadawać swój urodzinowy program w ramach akcji "Radio Plus - 15 lat w opolskich domach".

Radio "Plus" Opole to dawne Radio "Góra św. Anny". Stacja nadaje swój program już od 15 lat - zadebiutowała w  eterze dokładnie 16 kwietnia 1995 roku o godz. 10.00. W 1998 roku, po czterech latach realizowania samodzielnego programu, Radio "Góra św. Anny" przystąpiło do współpracy programowej ze spółką medialną PLUS, utworzoną pod auspicjami Konferencji Episkopatu Polski. Spowodowało to zmianę nazwy radia na Radio "Plus" Opole, pozostając w dalszym ciągu rozgłośnią radiową Diecezji Opolskiej, przy zachowaniu dotychczasowej kościelnej osobowości prawnej. 

W tym roku Radio "Plus" świętuje swoje piętnaste urodziny. Z tej okazji dziennikarze tej stacji przygotowali terenową akcję na Opolszczyźnie - w ramach tego przedsięwzięcia odwiedzają poszczególne miasta naszego województwa, by w godzinach od 15:00 do 18:00 nadawać z nich na żywo promocyjny program. Dziś - 9 czerwca - przyszła kolej na Paczków. Już od godziny 15:10 na antenie Radia "Plus" Opole - częstotliwość FM 107.9 - w roli głównej występować będzie nasze miasto. Wśród zaproszonych do wywiadów gości znajdą się m.in. Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski, Dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji Andrzej Kłoczko oraz pracownik Muzeum Gazownictwa w Paczkowie - Wojciech Kalfas.

Zachęcamy do ustawienia swoich radioodbiorników na wspomnianą częstotliwość FM 107.9 i do posłuchania audycji o naszym mieście na antenie Radia "Plus" Opole. Warto odwiedzić także stronę internetową www.plus.opole.pl, gdzie w łatwy sposób można ustawić odtwarzanie tej radiostacji drogą internetową. 

Otwórz