Wkrótce zawody naszych OSP

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wkrótce zawody naszych OSP

Już w sobotę 12 czerwca odbędą się tegoroczne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze paczkowskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Tradycyjną strażacką rywalizację organizuje jak zwykle Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP w Paczkowie - tym razem konkurencje odbędą się na boisku sportowym w Kamienicy. W zawodach wezmą udział strażaccy ochotnicy z wszystkich sześciu gminnych jednostek - Dziewiętlic, Kamienicy, Starego Paczkowa, Gościc, Wilamowej i Ujeźdźca. Członkowie OSP walczyć będą w czterech kategoriach - seniorów, seniorek oraz dziewcząt i chłopców w wieku od 12 do 15 lat.

Największe emocje budzić będzie zapewne rywalizacja mężczyzn, w której weźmie udział aż siedem zespołów z wszystkich jednostek (pełniąca rolę gospodarza OSP Kamienica planuje wystawić dwie sekcje). W kategorii kobiet w szranki staną reprezentantki OSP Dziewiętlice, OSP Stary Paczków i OSP Ujeździec. W klasie chłopców konkurować będą młodzi adepci strażackiego fachu z Gościc, Kamienicy, Ujeźdźca i Starego Paczkowa, natomiast do rywalizacji w kategorii dziewcząt zgłosiła się tylko jedna sekcja - OSP Ujeździec.

Jak zwykle zawody odbędą się w dwóch etapach - w pierwszym druhowie i druhny wezmą udział w drużynowych biegach sztafetowych, a następnie będą rywalizować w ramach ćwiczeń bojowych. Celem organizacji zawodów jest nie tylko potrzeba sportowej rywalizacji, która mobilizuje do szkolenia strażackich umiejętności i sprawności fizycznej. To także znakomita okazja do oceny stanu wyszkolenia pożarniczego oraz popularyzacji zagadnień ochrony przeciwpożarowej wśród wszystkich paczkowian.

W tym roku paczkowskie zawody zapowiadają się wyjątkowo ciekawie, bo ochotnicy mają o co walczyć - na seniorów i seniorki czekają nagrody o łącznej wartości 10 tys. zł. Również na młodszych uczestników czekają niezwykle cenne nagrody rzeczowe - sprzęt sportowy, artykuły gospodarstwa domowego i akcesoria turystyczne. Najlepsze zespoły będą miały okazję reprezentować Gminę Paczków na zawodach powiatowych, które odbędą się już w przyszłym roku.

Oprócz części sportowej, organizatorzy Gminnych Zawodów OSP przewidzieli też inne atrakcje, m.in. ćwiczenia pokazowe strażaków z czeskiego Bily Potoku, wręczenie odznaczeń najbardziej zasłużonym ochotnikom z terenu gminy Paczków, a na zakończenie zawodów poczęstunek pyszną strażacką grochówką. Warto zatem pojawić się 12 czerwca w Kamienicy - serdecznie zachęcamy do kibicowania dzielnym strażakom z naszych jednostek OSP!

Program Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP - Kamienica 2010: 

12 czerwca - boisko sportowe w Kamienicy

godz. 9:30 - zbiórka uczestników na boisku sportowym w Kamienicy
godz. 9:40 - wręczenie odznaczeń strażackich
godz. 10:00 - rozpoczęcie zawodów sportowo-pożarniczych
godz. 12:00 - wręczenie pucharów i nagród
godz. 12:30 - wspólna grochówka
 

Otwórz