Nowa siedziba informacji turystycznej

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nowa siedziba informacji turystycznej

Od początku czerwca paczkowskie Centrum Informacji Turystycznej ma nową siedzibę - tymczasowo CIT ulokowano na parterze "Domu Plastyka".

Do tej pory odwiedzający Paczków turyści mogli skorzystać z Gminnego Centrum Informacji przy ulicy Słowackiego, gdzie udostępnione były materiały promocyjne, bezpłatne mapy, ulotki i przewodniki po naszym mieście i jego okolicach. Teraz ten sam asortyment oraz szczegółowe odpowiedzi na nurtujące pytania turyści mogą uzyskać w tymczasowym Centrum Informacji Turystycznej, które zostało przygotowane w holu głównym siedziby paczkowskiego Ogniska Artystycznego - "Domu Plastyka" (Rynek 20). Burmistrz Gminy Paczków zwrócił się do administrującego tym budynkiem Zarządu Powiatu Nyskiego z prośbą o użyczenie powierzchni na zorganizowanie prowizorycznego biura CIT. Władze powiatu nie miały zastrzeżeń do zaproponowanego rozwiązania i wydały na nie pisemną zgodę.  

Przenosiny punktu informacyjnego wymusiła konieczność przeprowadzenia remontu dotychczasowej siedziby GCI. Tymczasowe CIT w "Domu Plastyka" działać będzie codziennie do końca września 2010 roku (godziny pracy: poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00, sobota 9:00 - 16:00, niedziela 10:00 - 14:00). Turyści mogą w nim uzyskać szczegółowe informacje m.in. na temat paczkowskich atrakcji, okolicznych tras i szlaków, bazy noclegowej i gastronomicznej oraz przydatnych namiarów. 

Przypomnijmy, że w przyszłości turyści będą mogli zaczerpnąć niezbędnych informacji w zabytkowym Dom Kata przy ulicy Wojska Polskiego 23. W odnawianym właśnie wnętrzu tego charakterystycznego budynku planowane jest zorganizowanie profesjonalnego Centrum Informacji Turystycznej, które, ze względu na turystyczną atrakcyjność miasta i okolic, jest w Paczkowie niezbędne. Projekt przewiduje również stworzenie sali ekspozycyjnej, gdzie, oprócz stałej prezentacji historii Paczkowa, odbywać się będą mogły ekspozycje tematyczne (wystawy okolicznościowe, wystawy lokalnych artystów plastyków, fotografików itp.).

Remont Domu Kata wciąż trwa, a sezon turystyczny już się rozpoczął - na ulicach Paczkowa coraz częściej pojawiają się zorganizowane wycieczki i indywidualni zwiedzający. Zorganizowanie tymczasowego Centrum Informacji Turystycznej, otwartego przez siedem dni w tygodniu, jest zatem wyjątkowo wskazane.

Wszystkich turystów zapraszamy do skorzystania z usług CIT w paczkowskim "Domu Plastyka"!

CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ (tymczasowe)
Paczków, Rynek 20 -"Dom Plastyka" (parter)

Otwórz