Deszczowy początek czerwca

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Deszczowy początek czerwca

Meteorolodzy z Biura Prognoz IMGW we Wrocławiu ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu, które od 1 do 3 czerwca mogą wystąpić na terenie naszego województwa.

Ciemne chmury nad południową Polską nie dają za wygraną. Nasz region znajduje się pod wpływem niżu, któremu towarzyszy duże zachmurzenie i okresowe opady. Synoptycy przewidują, że ulewy w województwie opolskim rozpoczną się w nocy z 1 na 2 czerwca i będą trwać do wczesnych godzin porannych 3 czerwca. Wysokość opadów przewiduje się na ok. 20-35 mm w ciągu doby, choć lokalnie mogą wystąpić opady nawet na poziomie 50 mm. O powadze sytuacji świadczyć może fakt przypisania przewidywanym zjawiskom trzeciego, najwyższego stopnia zagrożenia.

Takie warunki atmosferyczne mogą grozić podtopieniami i zalaniami oraz uszkodzeniami budynków, dróg i mostów. Istnieje także ryzyko wystąpienia trudności komunikacyjnych. Apelujemy do mieszkańców Gminy Paczków o zachowanie ostrożności i stosowne przygotowanie się na zapowiadane warunki atmosferyczne.  

Otwórz