Dach przedszkola do remontu

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dach przedszkola do remontu

W najbliższych dniach w Paczkowie ruszy niezwykle istotna inwestycja - gruntownego remontu dachu doczeka się Przedszkole Publiczne nr 3 przy ulicy Młyńskiej.

Dach budynku przedszkola, w którym działa również oddział żłobkowy, jest już mocno sfatygowany i jego stan techniczny wymaga pilnej interwencji. Planowana modernizacja obejmie nie tylko całkowitą wymianę pokrycia dachowego, ale również przemurowanie kominów, obróbkę blacharską, pełne orynnowanie budynku oraz montaż instalacji odgromowej. Prace ruszą jeszcze w tym tygodniu i potrwają do końca lipca br. Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku szkolnym przedszkolaki i wychowankowie żłobka będą uczyć się i bawić pod nowym dachem.

Całkowita wartość tej inwestycji, wraz z materiałem ceramicznym, sięga sumy 42 tys. zł. Warto dodać, że do modernizacji dachu PP nr 3 wykorzystany zostanie materiał ceramiczny, który pochodzi z rozliczenia podatku od nieruchomości paczkowskiego oddziału firmy "Jopek". Dzięki temu, remont pochłonie z budżetu Gminy Paczków jedynie 26,5 tys. zł. 

Otwórz