Filmowy Dzień Dziecka

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Filmowy Dzień Dziecka

Przypominamy, że już w ten poniedziałek i przypadający we wtorek Dzień Dziecka, w Kinie "Kopernik" szykuje się prawdziwa gratka dla najmłodszych miłośników filmów.

31 maja i 1 czerwca Ośrodek Kultury i Rekreacji organizuje w Kinie "Kopernik" Paczkowski Festiwal Filmowy Dla Dzieci "Zaczarowany Ekran". To pierwsza tego typu impreza w naszym mieście. Wszyscy młodzi fani kinematografii będą mieli w czym przebierać - w ciągu dwóch dni zaprezentowanych zostanie w sumie osiem produkcji.

Wśród planowanych projekcji znajdzie się kilka kinowych nowości, m.in. łączący konwencję kina aktorskiego z elementami animacji komputerowej przebój "Alvin i wiewiórki 2" i familijna komedia "Nasza niania jest agentem". Pierwszy z tych filmów jest kontynuacją jednego z największych przebojów współczesnego kina rodzinnego, drugi to opowiedziana z wielkim rozmachem, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji komedia sensacyjna z szalonym Jackie Chanem w roli głównej. Wszystko wskazuje na to, że oba filmy zapewnią doskonałą rozrywkę dla całej rodziny.

Oprócz wspomnianych dwóch tytułów, podczas Festiwalu wyświetlone zostaną również inne ciekawe filmy dla najmłodszych, np. familijna "Zebra z klasą", znany z dobranocek żółw "Franklin i skarb jeziora" oraz opowieść o dzielnej myszy imieniem "Stefan Malutki", czyli hiszpańska odpowiedź na "Stuarta Malutkiego" - wielki hit kinowy sprzed kilku lat. Coś dla siebie znajdą również nieco starsi kinomani - nagrodzona Oscarem za scenariusz i znakomicie przyjęta przez widzów komedia "Juno", muzyczno-taneczna opowieść "Just dance - tylko taniec!" czy wręcz kultowa wśród młodzieży "Szkoła uczuć" na pewno zgromadzą na sali sporą publiczność.

Oprócz filmów, organizatorzy Festiwalu zapewnili też inne atrakcje. Podczas "Zaczarowanego Ekranu" odbędzie się akcja profilaktyczna "Bądź widoczny na drodze", podczas której paczkowscy policjanci będą promować zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz rozdawać uczestnikom opaski odblaskowe. Podczas otwarcia Festiwalu odbędzie się także wręczenie nagród konkursu plastycznego pt. "Zaczarowany ekran".

Pierwsza projekcja filmu w ramach Paczkowskiego Festiwalu Filmowego Dla Dzieci ruszy w paczkowskim Kinie "Kopernik" już 31 maja (poniedziałek) o godz. 9.00. Tego samego dnia o godz. 11.00 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie imprezy, której finał przewiduje się wieczorem w Dzień Dziecka. Wstęp na wszystkie filmy będzie bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu.

Otwórz