Alterna walczy z chandrą

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Alterna walczy z chandrą

Zgodnie z zapowiedziami, młodzi artyści, zrzeszeni w stowarzyszeniu ALTERNA, zaprezentowali w ostatnią sobotę pierwszą część swojego antydepresyjnego przedsięwzięcia pod tytułem "Katharsis". Jak zwykle na pierwszy ogień poszli kabareciarze. 

Coroczny program "Katharsis" jest już swego rodzaju tradycją - w tym roku członkowie ALTERNY przygotowali jego trzecią edycję. Te dwa odmienne tematycznie show - pełne dobrego humoru i zabawnych skeczy przedstawienie "Katharsis na wesoło" oraz przenoszące widzów w krainę skupienia i zadumy "Katharsis refleksyjnie" - mają za zadanie skutecznie walczyć z doskwierającym nam czasem przygnębieniem. Używając medycznej terminologii można powiedzieć, że ALTERNA co roku serwuje widzom artystyczną terapię, lecząc stres, apatię i znużenie szarą codziennością. Pierwszy etap tegorocznego "leczenia" mamy już za sobą - w sobotę 22 maja w auli paczkowskiego Gimnazjum Publicznego młodzi twórcy zaprezentowali publiczności "Katharsis na wesoło".

Kabaretowy maraton przygotowali jak zwykle artyści z grupy "TurboPtysie", którzy zaserwowali widzom nie tylko własne adaptacje skeczów znanych z telewizji, ale również kilka swoich autorskich scenek. Zaczęło się od rekreacyjnego... aerobiku. Młodzi kabareciarze próbowali w ten sposób zwalczyć u publiczności ewentualne objawy wiosennego przesilenia. Następnie aktorzy zaprezentowali własną interpretację kultowej już reklamy z Wojciechem Mannem w roli głównej (słynne "Doniosę... Nie doniosę"). W kolejnej części na scenie pojawili się prezenterzy "Faktów", którzy przybliżyli publiczności najświeższe informacje ze świata w nieco skrzywionym zwierciadle.
Ponadgodzinne przedstawienie "TurboPtysiów" okraszone były atrakcjami dla widzów, np. konkursem smsowym, w którym nagrodą główną była możliwość zaśpiewania piosenki finałowej z gwiazdami kabaretu. Z kolei na tych odważniejszych, którzy zgłosili się do udziału w innym konkursie, czekała słodka nagroda w postaci słodkiego, kalorycznego ptysia.

Kto w sobotę nie obejrzał "Katharsis na wesoło" niech żałuje, bo tego wieczoru dobrej zabawy nie brakowało. Nie wszystko jednak jeszcze stracone, bo przed nami druga część tegorocznych prezentacji ALTERNY - "Katharsis refleksyjnie". Co prawda w zupełnie odmiennym klimacie, jednak na pewno również warta uwagi. O szczegółach wkrótce napiszemy na łamach naszej strony internetowej. 

Otwórz