Burzowy początek tygodnia?

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Burzowy początek tygodnia?

Najnowsze prognozy pogody znów nie są dla Opolszczyzny łaskawe. Wrocławskie Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzega, że w ciągu najbliższych kilku godzin w naszym regionie możliwe są burze i gradobicia.

W poniedziałek 24 maja od godz. 12.00 aż do godz. 6.00 we wtorek 25 maja po raz kolejny na terenie województwa opolskiego możliwe jest występowanie burz z opadami deszczu na poziomie od 10 do 15 mm. Lokalnie wartość opadów może sięgnąć nawet 30 mm, gdzieniegdzie możliwe są także opady gradu. Burzom towarzyszyć będzie silny wiatr, który w porywach osiągać będzie prędkość od 70 do 90 km/h. Meteorolodzy oceniają stopień zagrożenia na pierwszym, najniższym stopniu.

Przypominamy, że skutkami takich warunków atmosferycznych mogą być zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, a nawet zagrożenie życia od uderzenia piorunów. Prawdopodobne są także komplikacje na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne i lokalne zalania. Apelujemy do mieszkańców naszej Gminy o zachowanie szczególnej ostrożności. 

Otwórz