PCK apeluje: pomóżmy powodzianom!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności PCK apeluje: pomóżmy powodzianom!

Opolski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zwraca się do wszystkich o wpłaty na pomoc dla osób poszkodowanych podczas powodzi, która w ostatnich dniach nawiedziła nasze województwo.

Statystyki tegorocznej powodzi są porażające - wiadomo, że na Opolszczyźnie woda wyrządziła szkody w ponad 70 miejscowościach. Setki mieszkańców Opolszczyzny zostało ewakuowanych ze swoich domów. Wielu z nich straciło część dorobku całego życia - zniszczone zostały nie tylko samochody, domy mieszkalne czy budynki gospodarcze. Wielka woda nie oszczędzała także żywego inwentarza i upraw rolnych. Straty są ogromne. Kilka opolskich dróg jest nieprzejezdnych, nieczynne są mosty, pozamykano także niektóre trakty kolejowe. Fala nawiedziła już kilkanaście miast, ale w wielu opolskich gminach woda jest dopiero spodziewana - wojsko, strażacy i mieszkańcy pracują przy ratowaniu powodziowych zabezpieczeń.

Celem zbiórki PCK jest pozyskanie środków finansowych na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb poszkodowanych przez powódź. Wpłaty finansowe prosimy kierować na rachunek:

Bank Zachodni WBK SA I o/Opole
15 1090 2138 0000 0005 5600 0614
w tytule przelewu wpisując słowo "POWÓDŹ"

Bezpośrednich wpłat dokonywać można także we wszystkich placówkach Polskiego Czerwonego Krzyża na terenie Opolszczyzny, m.in. w Zarządzie Rejonowym w Otmuchowie (ul. Sienkiewicza 5).

Pomóżmy PCK pomagać!  Bądźmy solidarni, tak jak zawsze.

Otwórz