Alterna zaprasza na dwa wieczory pełne wrażeń

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Alterna zaprasza na dwa wieczory pełne wrażeń

Doskwiera ci chandra? Męczy cię nuda? Masz potrzebę oczyszczenia z negatywnych uczuć? Po raz kolejny z pomocą przychodzą członkowie ALTERNY, którzy mają dla wszystkich spragnionych artystycznych wrażeń propozycję nie do odrzucenia - dwuczęściowe majowe show pod nazwą "Katharsis".

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Młodych Gminy Paczków ALTERNA przygotowało artystyczne prezentacje, których podstawowym zadaniem jest pozbycie się codziennej apatii i walka z doskwierającym przygnębieniem. Tradycyjnie młodzi twórcy przygotowali w ramach programu "Katharsis" dwa odmienne tematycznie show - pełne dobrego humoru i zabawnych skeczy przedstawienie "Katharsis na wesoło" oraz "Katharsis refleksyjnie", które przeniesie widzów w krainę głębszej refleksji, zadumy i skupienia nad najważniejszymi aspektami naszego życia.

Pierwsza część tegorocznego "Katharsis" uleczy zbędny pesymizm garścią dobrego humoru. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy działającego w ramach ALTERNY kabaretu Turbo Ptysie, nadszedł wreszcie czas na wielką premierę "Katharsis na wesoło". Młodzi paczkowscy kabareciarze zaprezentują swój nowy program już 22 maja (sobota) o godz. 19:00. Dla widowni, która będzie brała również czynny udział w przedstawieniu, przewidziane są rozmaite atrakcje. W tym roku Turbo Ptysie stworzyły własne skecze rodem ze świata telewizji. Organizatorzy zapewniają moc wrażeń i mnóstwo śmiechu.  

Członkowie ALTERNY zdają sobie jednak sprawę, że nie samym śmiechem człowiek żyje. Tydzień po kabaretowym wieczorze -  29 maja (sobota) o godz. 18:00 - artyści zrzeszeni w SMGP zapraszają wszystkich do udziału w przedstawieniu "Katharsis refleksyjnie". Tym razem publiczność będzie miała okazję oddać się chwili przemyśleń i zadumy. Tego wieczoru na scenie zaprezentuje się wielu młodych, uzdolnionych ludzi z Paczkowa i okolic. Grupa teatralna "Nefesz" wystawi pouczającą sztukę, a swoim zjawiskowym tańcem zapewne niejednego zachwyci taneczna formacja "Butterfly". Wszyscy będą mogli obejrzeć też barwny wernisaż grupy "Art", której prace łączy temat przewodni - "Ucieczka". Dla gości przewidziany jest poczęstunek.

Obie części tegorocznego "Katharsis" ALTERNA zaprezentuje w auli paczkowskiego Gimnazjum Publicznego w Paczkowie (ul. Sienkiewicza 22). O poziom obu prezentacji możemy być spokojni - ALTERNA ma w swoich szeregach grono prawdziwie utalentowanych i niezwykle pracowitych młodych ludzi, którzy z ogromnym zaangażowaniem oddają się swoim artystycznym pasjom. Wszystkie inicjatywy SMGP charakteryzują się nie tylko znakomitymi walorami artystycznymi, ale też niezwykle profesjonalną organizacją. Warto zatem niezwłocznie zarezerwować sobie czas podczas dwóch najbliższych sobotnich wieczorów: 22 maja (godz. 19:00 ) na "Katharsis na wesoło", a 29 maja (godz. 19:00) na "Katharsis refleksyjnie". W obu przypadkach wstęp jest wolny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

 

Otwórz