Nadchodzi Noc Muzeów

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nadchodzi Noc Muzeów

Przypominamy, że już w sobotę 15 maja Muzeum Gazownictwa w Paczkowie zaprasza na nocne zwiedzanie swoich ekspozycji, przyłączając się w ten sposób do ogólnopolskiej Nocy Muzeów 2010.  

Noc Muzeów jest imprezą kulturalną, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji w wybranym dniu w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują także specjalne atrakcje. To prawdziwa gratka dla wszystkich turystów, bo obiekty muzealne rzadko otwarte są po zmroku. Szkoda, bo, jak twierdzą fani Nocy Muzeów, dzieją się wtedy rzeczy niezwykłe - w blasku księżyca sale wystawowe prezentują się zupełnie inaczej, a wieczorową porą eksponaty nabierają tajemniczego wyglądu.

Obecnie Noc Muzeów organizuje ponad 120 miast Europy. W Polsce impreza zagościła po raz pierwszy w 2003 roku i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dziś bierze w niej udział kilkadziesiąt obiektów muzealnych z terenu całego kraju, na czele z czołowymi muzeami w Warszawie (np. Państwowe Muzeum Archeologiczne), Krakowie (np. Muzeum Zamku Wawel), Wrocławiu (np. Arsenał), Łodzi (np. Centralne Muzeum Włókiennictwa) czy Poznaniu (np. Muzeum Komunikacji Miejskiej).

W tym roku do majowej Nocy Muzeów dołącza Muzeum Gazownictwa w Paczkowie - obiekt prezentujący nowoczesną, dynamiczną i różnorodną ekspozycję, która znakomicie oddaje tempo zmian, szybkość technologicznego rozwoju i ewolucję przemysłu gazowniczego w Polsce i na świecie. Muzeum to jest zdecydowanie jedną z najcenniejszych wizytówek turystycznych map Opolszczyzny. Prezentacja paczkowskiego Muzeum Gazownictwa jest jedną z największych tego typu w Europie - składa się na nią ponad 3000 eksponatów, które udostępnione są w salach wystawowych i ekspozycjach plenerowych o łącznej powierzchni ponad 1000 m2.

15 maja Muzeum Gazownictwa zaprasza w godzinach od 19.00 do 1.00 na nocną podróż po swoich obiektach w pięknie oświetlonej lampami gazowymi (jakże by inaczej...) scenerii. W programie Nocy w Muzeum Gazownictwa zwiedzanie obiektu z przewodnikiem (wejścia co 30 minut od godz. 19.00), prezentacja starych widokówek Paczkowa oraz projekcja filmu o naszym mieście. Wstęp wolny. O szczegółach poczytać można tutaj oraz na stronie internetowej www.muzeumgazownictwa.pl.

Zapraszamy serdecznie do Paczkowa, a w imieniu Muzeum Gazownictwa na majową Noc Muzeów.

Kontakt: Muzeum Gazownictwa - 48-370 Paczków, ul. Pocztowa 6, tel. (77) 431 68 34, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Otwórz