Europejska środa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Europejska środa

12 maja paczkowski Rynek tętnił prawdziwie międzynarodowym życiem, a to za sprawą uczniów i nauczycieli Gimnazjum Publicznego w Paczkowie, którzy wspólnymi siłami zorganizowali w centrum naszego miasta "Targi Unijne 2010".

Środowe przedpołudnie upłynęło w centrum Paczkowa pod banderą Unii Europejskiej. Muzyka, tańce, poezja i... moc kulinarnych frykasów - wszystkie te atrakcje zapewnili paczkowscy gimnazjaliści i ich nauczyciele, którzy w ten nietypowy sposób przekazali mieszkańcom "Polskiego Carcassonne" nieco wiedzy o wspólnej Europie

Przed wejściem do ratusza młodzież rozstawiła kilkanaście stoisk, na których zaprezentowano charakterystyczne obyczaje, tradycje, historię i liczne ciekawostki związane z poszczególnymi państwami Unii Europejskiej. Wokół przygotowanej naprędce sceny rozwieszono flagi członków UE. Garść podstawowych europejskich informacji to nie wszystko - publiczność obejrzała też ciekawy program artystyczny. Uczniowie zaprezentowali w nim nie tylko kilka wielkich przebojów i znanych wierszy, ale również zaserwowali zgromadzonym krótkie taneczne show.

Organizatorzy zadbali również o charakteryzację prowadzących stoiska, wśród których nie brakowało m.in. hiszpańskich torreadorów czy... angielskiej Królowej Elżbiety II. Oprócz strawy dla duszy, znalazło się też miejsce na tę dla ciała - wszyscy uczestnicy "Targów" mogli skosztować tradycyjnych potraw, charakterystycznych dla państw członkowskich.

Tegoroczne "Targi Unijne" przyciągnęły na paczkowski rynek nie tylko rzesze młodzieży, ale i innych mieszkańców naszego miasta. Przystawali też turyści, którzy z zainteresowaniem przyglądali się poczynaniom uczniów Gimnazjum Publicznego. Ich inicjatywa po raz kolejny okazała się prawdziwym "strzałem w dziesiątkę". Organizatorom należą się brawa za świetną imprezę i ogrom pracy włożony w jej przygotowanie. Jeśli gimnazjaliści nie zrezygnują z tradycji organizacji "Targów", to już w maju przyszłego roku możemy spodziewać się podobnego przedsięwzięcia. 

Otwórz