Kolejne burzowe ostrzeżenie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kolejne burzowe ostrzeżenie

Komunikaty napływające z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu znów ostrzegają przed możliwością wystąpienia burz na terenie województwa opolskiego.

W środę 12 maja na terenie Opolszczyzny w godzinach od 13.00 do 23.00 po raz kolejny spodziewane są burze z opadami deszczu na poziomie od 10 do 15 mm. Lokalnie wartość opadów może sięgnąć nawet 25-30 mm. Burzom może towarzyszyć silny i porywisty wiatr, który miejscami będzie osiągać prędkość do 60 km/h. Dzisiejszy komunikat, podobnie jak dwa wcześniejsze, ocenia stopień zagrożenia tym zjawiskiem na pierwszym, najniższym stopniu.

W ostatnich dniach meteorolodzy regularnie rozsyłają tego typu ostrzeżenia. Na szczęście jak na razie deszczowe nawałnice obchodzą się z gminą Paczków łagodnie. Jak na razie burze częściej nawiedzają północno-wschodnią część naszego województwa.

Przypominamy, że skutkami takich warunków atmosferycznych mogą być zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, a nawet zagrożenie życia od uderzenia piorunów. Apelujemy do mieszkańców naszej Gminy o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Otwórz