Dwa samochody dla OSP

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dwa samochody dla OSP

Tegoroczna "majówka" na stałe wpisała się w historię dwóch podpaczkowskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej - Starego Paczkowa i Wilamowej. Dlaczego?

2 maja w Starym Paczkowie członkowie OSP Stary Paczków i OSP Wilamowa uczcili Dzień Strażaka uroczystą mszą świętą w Kościele pw. Wszystkich Świętych. W trakcie nabożeństwa ks. Józef Zwarycz poświęcił dwa wozy strażackie, które wkrótce będą służyć w obu tych jednostkach.

Strażacy OSP Stary Paczków otrzymali od władz Gminy Paczków samochód pożarniczy marki Ford Transit. W imieniu Burmistrza Gminy Paczków Bogdana Wyczałkowskiego przekazania dokonał jego Zastępca - Grzegorz Jasiok. Pojazd, choć używany, jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Zakup wartego prawie 24 tys. zł Forda pozwoli odesłać na zasłużoną "emeryturę" mocno wyeksploatowanego już Żuka, który od wielu lat służył strażakom ze Starego Paczkowa. Pamiątką po wcześniejszym wozie będzie wyposażanie, które teraz zostanie przeniesione na pokład Transita. 

Do lamusa odejdzie także Żuk należący do OSP Wilamowa. Członkowie tej jednostki doczekali się większego samochodu - wozu marki Star 244. Ten potężny, napędzany 2,5-litrowym silnikiem pojazd służył do tej pory w jednostce ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Paczkowie. Teraz Komenda Powiatowa PSP w Nysie zdecydowała się przekazać go strażakom OSP Wilamowa, którzy sukcesywnie będą uzupełniać jego wyposażenie.

Oba auta trafiły już do swoich remiz w Starym Paczkowie i Wilamowej. Zdaniem ochotniczych strażaków Ford i Star będą znakomitym uzupełnieniem gaśniczego wyposażenia ich jednostek. Pozostaje mieć nadzieję, że "nowe" samochody nie będą musiały często prezentować swoich możliwości, a gdy już nastąpi taka potrzeba będą niezawodne.

Otwórz