Trwa remont w Kozielnie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Trwa remont w Kozielnie

W Kozielnie ruszył już gruntowny remont i adaptacja budynku byłego przedszkola na Wiejski Dom Ludowy.

To kolejna - obok trwającej przebudowy drogi lokalnej we wsi Kamienica oraz budowie kompleksu sportowego "Orlik" - duża inwestycja, jaka w kwietniu ruszyła w naszej gminie.
Do tej pory budynek dawnego przedszkola w Kozielnie pełnił funkcję świetlicy wiejskiej, ale jego stan techniczny i estetyka pozostawiały już sporo do życzenia. Dzięki rozpoczętemu remontowi, obiekt ten już niedługo będzie miał szansę stać się dla mieszkańców wsi centrum kulturalno-rekreacyjno-oświatowym z prawdziwego zdarzenia.

Prace ruszyły w połowie kwietnia. Rozpoczęto już pierwsze rozbiórki - w niepamięć pójdą wszystkie posadzki, tynki, kafelki i betonowe podłoża. Trwa także montaż instalacji wodociągowej oraz przemurowanie kominów i całkowita wymiana pokrycia dachowego. Wkrótce wykonawca zajmie się budową ścianek działowych oraz całkowitą wymianą stolarki okiennej i drzwiowej.
Modernizacja budynku byłego przedszkola charakteryzuje się szerokim zakresem - budynek zostanie wyremontowany od instalacji, przez wnętrza, aż po dach. Inwestycja przewiduje także montaż windy dla osób niepełnosprawnych. Wkrótce mieszkańcy Kozielna wreszcie doczekają się miejsca, w którym zostaną stworzone idealne warunki do organizacji wszelkiego rodzaju przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, rozrywkowym i edukacyjnym.
Prace potrwają prawdopodobnie do sierpnia, ale jest szansa, że wyremontowany obiekt będzie gotowy wcześniej.

Przypomnijmy, że jesienią zeszłego roku władze Gminy Paczków wywalczyły na ten cel maksymalne możliwe dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Działanie: "Odnowa i rozwój wsi". Przyznana dotacja osiągnęła poziom 75% kosztów kwalifikowalnych projektu. Prognozowaną wcześniej wartość tej inwestycji (ponad 256 tys. zł) udało się obniżyć w przetargu na wykonawcę tego zadania. Firma wyłoniona tym sposobem zobowiązała się zrealizować remont za niecałe 216 tys. zł, a ponad 182 tys. zł to tzw. wydatki kwalifikowalne. Oznacza to, że dofinansowanie sięgnie sumy prawie 137 tys. zł.

Otwórz