Nocne Muzeum Gazownictwa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nocne Muzeum Gazownictwa

15 maja paczkowskie Muzeum Gazownictwa przyłącza się do Nocy Muzeów, otwierając w godzinach wieczornych swoje bramy przed turystami i "nocnymi markami".

Noc Muzeów jest imprezą kulturalną, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji w wybranym dniu w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują także specjalne atrakcje. Obecnie tę imprezę organizuje ponad 120 miast Europy. W Polsce Noc Muzeów zagościła po raz pierwszy w 2003 roku. Dziś bierze w niej udział kilkadziesiąt obiektów muzealnych z terenu całego kraju, na czele z czołowymi muzeami w Warszawie (np. Państwowe Muzeum Archeologiczne), Krakowie (np. Muzeum Zamku Wawel), Wrocławiu (np. Arsenał), Łodzi (np. Centralne Muzeum Włókiennictwa) czy Poznaniu (np. Muzeum Komunikacji Miejskiej).

W tym roku do majowej Nocy Muzeów dołącza Muzeum Gazownictwa w Paczkowie – obiekt prezentujący nowoczesną, dynamiczną i różnorodną ekspozycję, która znakomicie oddaje tempo zmian, szybkość technologicznego rozwoju i ewolucję przemysłu gazowniczego w Polsce i na świecie. Muzeum to jest zdecydowanie jedną z najcenniejszych wizytówek turystycznych map Opolszczyzny. Ekspozycja paczkowskiego Muzeum Gazownictwa jest jedną z największych tego typu w Europie - składa się na nią ponad 3000 eksponatów, które prezentowane są w salach wystawowych i ekspozycjach plenerowych o łącznej powierzchni ponad 1000 m2.

15 maja Muzeum Gazownictwa zaprasza w godzinach od 19.00 do 1.00 na nocną podróż po swoich obiektach w pięknie oświetlonej lampami gazowymi (jakże by inaczej...) scenerii. W programie Nocy w Muzeum Gazownictwa zwiedzanie obiektu z przewodnikiem (wejścia co 30 minut od godz. 19.00), prezentacja starych widokówek Paczkowa oraz projekcja filmu o naszym mieście. O szczegółach poczytać można tutaj oraz na stronie internetowej www.muzeumgazownictwa.pl.

Zapraszamy serdecznie do Paczkowa, a w imieniu Muzeum Gazownictwa na majową Noc Muzeów.

Kontakt: Muzeum Gazownictwa - 48-370 Paczków, ul. Pocztowa 6, tel. (77) 431 68 34, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Otwórz